Facebook Pixel

Україна та Словаччина з березня запустять віртуальний реверс газу

«Оператор ГТС України» та словацький оператор газотранспортної системи (ГТС) Eustream a.s 1 березня запустять віртуальний реверс через точку з’єднання «Вельке Капушани» – «Ужгород». Оператори щоденно поставлятимуть 10 млн куб. м на добу (104 ГВт/год на добу). Однак потужність віртуального реверсу може бути збільшена за наявності інтересу з боку ринку.

Український та словацький оператори ГТС підписали угоду про запуск віртуального реверсу (так званий backhaul), що допоможе додатково розширити поставки газу зі Словаччини в Україну, повідомила пресслужба «Оператора ГТС України».

Крім точки з’єднання «Вельки Капушани» – «Ужгород», для імпорту природного газу зі Словаччини з 2014 року використовується точка з’єднання «Будінце».

Директор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон зауважив, що до підписання угоди сторони йшли впродовж майже п'яти років. Також Макогон анонсував віртуальний реверс з Угорщиною.

За його словами, на будування трубопроводу Вояни — Ужгород вплинула позиція «Газпрому», який намагався обмежити можливості України щодо імпорту газу з Європи. Однак у 2014 році не було можливості імпортувати газ за допомогою віртуального реверсу.

Також Макогон зазначив, що для розширення поставок газу зі Словаччини були внесені зміни до законодавства та до митного кодексу.

Контекст. Новий контракт про транзит газу з Росії до країн ЄС через Україну було підписано 30 грудня 2019 року. Мінімальні гарантовані обсяги прокачування у 2020 році — 65 млрд кубометрів. Впродовж наступних чотирьох років — по 40 млрд. Нову угоду підписано за принципом «качай або плати». Контракт може бути продовжено на 10 років на тих самих умовах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉