Facebook Pixel

«Нафтогаз» і «Газпром» уклали контракт на транзит і домовилися про врегулювання судових суперечок

Ілюстрація: «Рубрика»

Ілюстрація: «Рубрика»

Новий контракт про транзит газу на п'ять років 30 грудня підписали виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко і глава «Газпрому» Олексій Міллер. Дія старого контракту закінчується 1 січня 2020 року.

«Я підписав у Відні о 14:30, а Міллер ввечері підписав у Санкт-Петербурзі. Ми з ним проводили переговори до глибокої ночі, сподіваючись, що підпишемо контракт в одному місці, але мені для підписання потрібні були узгодження правління та спостережної ради «Нафтогазу», а також Кабміну, тому довелося перенести підписання і робити це вже по черзі і дистанційно», — написав Вітренко в Facebook.

Контракт може бути продовжений на 10 років на тих же умовах. Мінімальні гарантовані обсяги прокачування в перший рік – 65 млрд кубометрів. Наступні чотири роки – по 40 млрд. Нова угода вперше підписана за принципом «качай або плати», – зазначив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Telegram Logo

Президент Володимир Зеленський в своєму Telegram-каналі повідомив, що Україна за п'ять років може отримати від транзиту газу не менше $7 млрд.

«Нафтогаз» і «Газпром» також домовилися про відкликання та врегулюванні судових суперечок.

«Коли я підписував угоду про врегулювання, яка передбачає відкликання усіх поточних позовів і скарг з обох сторін, мені було прикро за ту працю і знання, які я зі своєю командою в них вклали,» – написав Вітренко.

Але, за його словами, в інтересах країни краще було укласти угоду про транзит газу, а не чекати кілька років, щоб отримати гроші через арбітраж.

Вітренко наголосив, що контракт на транзит – це наслідок позовних вимог до «Газпрому» на $12,2 млрд. Ці кошти Україна могла б отримати від «Газпрому», якби він відмовився від транзиту, а він не відмовився.

Контекст

«Газпром» заплатив «Нафтогазу» $2,9 млрд присуджених Стокгольмським арбітражем у спорі про контракт на транзит.

АМКУ підпише мирову угоду з «Газпромом» про врегулювання судових претензій на $7,4 млрд.

Валерій Боровик, голова правління альянсу «Нова енергія України», вважає, що новий газовий контракт став важким компромісом.

Експерти відзначали, що договір на транспортування газу не буде відповідати європейським правилам.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини