Facebook Pixel

«Газпром» на 30% підвищив прогноз експортної ціни на газ, що поставляється в Європу

«Газпром» підвищив прогноз експортної ціни на газ. Фото: ТАСС

«Газпром» підвищив прогноз експортної ціни на газ. Фото: ТАСС

Російський «Газпром» відновив прогноз середньої ціни по портфелю довгострокових контрактів на газ, що поставляється в Європу в 2021 році. Про це з посиланням на пресслужбу компанії передало агентство «РБК».

«Новий прогноз на 30% вище — $269,6 за 1 тис. куб. м », — йдеться в повідомленні.

У квітні в компанії очікували, що середня експортна ціна газу в Європу в 2021 році складе від $200 до $206. Наприкінці червня прогноз був $240.

Telegram Logo

В бюджет «Газпрому» на 2021 року закладена середня ціна експорту газу в далеке зарубіжжя $170. У структурі експортних продажів газу «Газпрому» 56,1% прив'язані до спотових індексів, а 30,9% — до форвардних контрактів.

Контекст. Ціни на газ в Європі останнім часом бурхливо росли. Так, 16 серпня, ціна отримала новий імпульс для зростання після аукціону з бронювання додаткових газотранспортних потужностей на вересень. «Газпром» викупив лише малу частину запропонованих додаткових потужностей української ГТС. Значення вересневого ф'ючерсу на індекс газового хаба TTF після завершення аукціону підскочив до 48,05 євро за 1000 кВт*год, або $585 за тисячу кубометрів.

Ціна 18 серпня впала на 10% на тлі неправдивих даних про початок отримання газу з трубопроводу «Північний потік — 2».

Пізніше «Газпром» підтвердив, що планує ввести «Північний потік — 2» в експлуатацію цього року. На тлі повідомлень про конкретні заплановані до прокачування обсяги вартість газу знизилася. Зараз вона тримається на рівні $506 за 1 тис. куб. м.

tsena-na-gaz.png


Коментарі

Всі новини