Facebook Pixel

Газ у Європі різко подешевшав через неправдиві дані про початок роботи «Північного потоку – 2»

Після падіння ціна на газ відновилася до $550. Фото: 4thgeneration.energy

Після падіння ціна на газ відновилася до $550. Фото: 4thgeneration.energy

Ціна на газ у Європі 18 серпня зазнала падіння на 10% на тлі неправдивих даних про початок отримання газу з трубопроводу «Північний потік — 2».

У даних німецького газотранспортного оператора Gascade, який обслуговує сухопутне відведення «Північного потоку — 2» EUGAL, з'явилася інформація про отримання фізичних обсягів газу в точці виходу з морської ділянки. Дані публікувалися для періодів 15:00 — 16:00 та 16:00 — 17:00 за київським часом, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Представник Gascade спростував ці дані, заявивши, що це помилкова інформація.

Telegram Logo

На тлі появи цих даних ціна на газ помітно впала. Так, вересневий ф'ючерс на індекс газового хаба TTF на ICE Futures обвалився з $570 до $515 за тисячу кубометрів. Пізніше ціна відновилася до приблизно $550.

bezymyannyy184.png

Додатково. У понеділок, 16 серпня, ціна на газ у Європі отримала новий імпульс для зростання після проведення аукціону з бронювання додаткових газотранспортних потужностей на вересень. «Газпром» на тлі порожнього, заброньованого раніше газопроводу «Ямал — Європа» викупив лише малу частину запропонованих додаткових потужностей української ГТС.

Значення вересневого ф'ючерсу на індекс газового хаба TTF після завершення аукціону підскочило до 48,05 євро за 1000 кВт*год, або $585 за тисячу кубометрів.

Коментарі

Всі новини