Facebook Pixel

Газове питання: Угорщина проміняла Україну на Австрію

Угорщина знайшла альтернативу поставкам російського газу через Україну і тепер буде отримувати його через Австрію. Такий сценарій можливий у разі, якщо не буде продовжений контракт між Україною та Росією стосовно транзиту блакитного пального. Про це у Будапешті домовилися голова ради директорів Газпрому Віктор Зубков та міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто, повідомило МЗС країни.

І хоча така домовленість ще ніяк не закріплена офіційно Сійярто зазначив, що переговори просуваються добре, а угода скоро буде підписана. Йдеться про газ, який знадобиться країні у наступному році.

Угорщина вбачає для себе ризики через те, що питання про постачання газу через Україну невизначене — угода про транзит через територію України, яка була укладена в 2009-му, цього року закінчується.

«Майбутнє постачання природного газу через Україну невизначене, з огляду на що ми домовилися з Газпромом про те, що російська компанія вже цьогоріч постачатиме до Угорщини деякий необхідний для наступного року обсяг природного газу», — заявив угорський міністр.

У 2018 році Газпром поставив до Європи 202 млрд кубометрів газу, а до самої Угорщини — 10 млрд кубометрів. Через Україну в Європу минулого року транзитом пройшло близько 87 млрд кубометрів російського газу.

Подякувати 🎉