Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нові санкції, сертифікація Nord Stream 2 та український транзит – головне з інтерв’ю Хохштайна

Інтерв’ю старшого радника Держдепу США Амоса Хохштайна виданню РБК-Україна 12 жовтня. Фото: U.S. Department of State

Інтерв’ю старшого радника Держдепу США Амоса Хохштайна виданню РБК-Україна 12 жовтня. Фото: U.S. Department of State

Старший радник з питань енергетичної безпеки Державного департаменту США Амос Хохштайн повідомив, що Сполучені Штати та країни ЄС уже розпочали підготовку нових санкцій проти суперечливого газопроводу «Північний потік – 2» на випадок, якщо Москва використовуватиме газ як зброю проти України. В інтерв’ю виданню «РБК-Україна» він додав, що сторони вже взялися за визначення того, які саме обмежувальні заходи в такій ситуації буде введено.

Сертифікація та запуск «Північного потоку – 2»

Хохштайн наголосив на своїй впевненості щодо намірів Німеччини проводити сертифікацію газогону за всіма належними правилами. Німецький регулятор має чотири місяці (з можливістю продовження) на визначення того, чи відповідає проєкт «Газпрому» вимогам Третього енергопакета. Якщо він не братиме додатковий час, рішення буде ухвалено на початку 2022 року, після чого вже європейські агентства матимуть змогу у двомісячний строк його вивчити й висловити свою думку. І тільки після цього регулятор у ФРН ухвалить остаточний вердикт. Загалом цей процес триватиме 6 — 7 місяців.

Радник Держдепу також заявив, що німецька сторона пообіцяла не дати «Газпрому» можливості розпочати комерційну експлуатацію «Північного потоку – 2» до офіційного завершення процедури сертифікації.

Український транзит

Хохшатйн вчергове підкреслив, що Україна має залишатися країною-транзитером.

«Ми працюємо над тим, щоб Україна й далі була транзитною країною в процесі постачання російського газу в Європу. Але ще один момент: потрібно забезпечити, щоб у разі, якщо з транзитом щось станеться, Україна мала можливість отримувати газ із Європи. Тут потрібно, щоб збігалися інтереси енергетичної безпеки як України, так і Європи», — зауважив він.

Представник Держдепу додав, що США вивчають декілька варіантів для збереження транзиту, з-поміж яких:

  • укладання нового контракту з РФ;
  • спонукання європейських клієнтів «Газпрому» до підписання угод із російським газовим монополістом з обов’язковою умовою встановлення пунктів передачі газу на українсько-російському кордоні.

Хохштайн зазначив, що Київ має сфокусуватися не на транзиті газу через свою територію, а на питанні свого енергопереходу. За його словами, це дасть змогу Україні «стати повноцінним партнером Європи в переході на нові види енергоресурсів».

Контекст. Нагадаємо: спочатку Росія планувала, що «Північний потік — 2» буде завершено 2019 року. Однак цьому завадили американські санкції. Зрештою проєкт вдалося добудувати 10 вересня цього року.

Тепер РФ залишилося домогтися сертифікації газогону. Невдовзі після завершення будівельних робіт Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало документи на сертифікацію підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора.

«Оператор газотранспортної системи України» очікує щорічно втрачати $5 — 6 млрд у разі запуску газопроводу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини