Facebook Pixel

Водневий коридор з України до ФРН. Хто побудує та коли запустять

Компанії — оператори газотранспортних систем Чехії (Net4Gas), Словаччини (Eustream), Німеччини (OGE) і ГТС України планують створити водневий коридор з України до ФРН.

Згідно з проєктом, ресурс буде транспортуватися з перспективних районів виробництва зеленого водню в Україні через Словаччину та Чехію до районів підвищеного попиту у Євросоюзі, повідомляє пресслужба Оператора ГТС України.

Ініціатива отримала назву «Центральноєвропейський водневий коридор». Він покликаний забезпечити транспортування екологічно чистого водню, середньорічне виробництво якого в Україні до 2035 року має становити 5,5 млрд кубометрів.

Telegram Logo

Водневий коридор також дасть змогу транспортувати водень із виробничих підприємств до споживачів водню в Чеській Республіці та Словаччині. Очікується, що у Європі основним регіоном попиту на водень стане Німеччина, яка імпортуватиме великі обсяги газу.

«Природний газ залишиться основним джерелом енергії та важливим чинником програми декарбонізації в найближчі два десятиліття. Проте водень, імовірно, відіграватиме велику роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності. Саме тому ми маємо розпочати дослідження цих можливостей уже сьогодні. Водень — це перспективна технологія, що перебуває на ранній стадії впровадження в масштабах усієї економіки. Партнерство з сусідніми операторами ГТС створить синергетичний ефект для розвитку зеленого водню», — зазначив Павло Станчак, заступник генерального директора з розвитку та трансформації Оператора ГТС України.

Ініціатори проєкту вважають, що центральноєвропейський водневий коридор може бути створений частково способом перепрофілювання наявної газової інфраструктури. Також передбачені цільові інвестиції в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції.

Ініціатори проєкту вже приступили до вивчення можливості технічної реалізації центральноєвропейського водневого коридору для транспортування чистого водню обсягом до 120 ГВт•год на день.

«Транснаціональна мережа водневих трубопроводів відіграє важливу роль для майбутнього європейського ринку водню. Створення центральноєвропейського водневого коридору — важливий крок на цьому шляху, що відкриває можливості доставлення великих обсягів водню до промислових центрів попиту вже до 2030 року», — зазначив генеральний директор OGE Йорг Бергман.

Коментарі

Всі новини