Міністерство енергетики бачить три сценарії транспортування промислового водню з України до країн ЄС залежно від виду транспорту та часових горизонтів.
«Україна ставить перед собою амбітні кліматичні цілі з декарбонізації енергетики, промисловості і транспорту... Використання «зеленого» водню є інструментом, який може забезпечити виконання поставлених цілей», — повідомила пресслужба Міненерго з посиланням на в.о. міністра енергетики Ольгу Буславець.
Зараз міністерство розробляє дорожню карту водневої енергетики України в короткостроковій, середньостроковій і довгостроковій перспективі транспортування водню.
Короткострокова перспектива передбачає транспортування водню в невеликій кількості в газоподібному стані в цистернах із допомогою вантажних автомобілів.
У середньостроковій перспективі розглядається можливість транспортування рідкого органічного водню (LOHC) вантажівками та залізницею.
У тривалій перспективі передбачається використання регіональної і транспортної інфраструктури газопроводів для місцевих перевезень у великій кількості і для обсягів експорту.
Перед впровадженням довгострокової стратегії транспортування Міненерго ретельно вивчить можливості газотранспортної системи для транспортування водню.
«Це питання потрібно додатково опрацювати разом з експертами ЄС щодо визначення маршрутів, а також опрацювати комплекс заходів із забезпечення надійності та безпеки роботи газотранспортної системи з новим енергоносієм», — уточнила в.о. міністра.
Контекст. Євросоюз затвердив Водневу стратегію до 2050 року, у якій Україна визначена пріоритетним партнером завдяки потенціалу виробництва «зеленого» водню й наявної інфраструктури.
Згідно з Green Hydrogen Recovery Report, в Україні планується створити 10 ГВт потужностей із виробництва «зеленого» водню до 2030 року. Велику частину цього обсягу призначено для експорту до країн ЄС.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист