ЄС запропонував Україні 16 млрд євро під виробництво «зеленого» водню

Європейський Союз виділить 16,6 млрд євро на будівництво вітрових і сонячних станцій для виробництва «зеленого» водню згідно з Green Hydrogen Recovery Report.

Водночас 13,3 млрд євро піде на будівництво вітрових електростанцій (ВЕС), а 3,3 млрд євро — на зведення сонячних електростанцій (СЕС), повідомив директор Innovation DTEK Емануеле Вольпе в інтерв'ю агентству ExPro.

За його словами, потужності цих електростанцій цілеспрямовано використовуватимуться для виробництва «зеленого» водню.

Telegram Logo

Як зазначається в Green Hydrogen Recovery Report, до 2030 року Євросоюзу необхідно інвестувати в Україну 20,1 млрд євро для будівництва електролізерів потужністю 10 ГВт.

Із цих коштів 3,5 млрд євро підуть на зведення самих електролізерів, а згадувані вище 16,6 млрд євро — на будівництво ВДЕ-станцій для забезпечення енергією виробництва водню.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

ЄС також планує інвестувати 71,4 млрд євро в країни Північної Африки для будівництва там електролізних станцій загальною потужністю 30 ГВт.

Ці інвестиції забезпечать ЄС додатковими 3 млн тонн водню щорічно.

ЄС опублікував водневу стратегію, згідно з якою до 2024 року буде встановлено щонайменше 6 ГВт електролізерів для виробництва до одного мільйона тонн поновлюваного водню.

У рамках переходу ЄС на водневе паливо Україні також запропонували взяти участь у виробництві водню для Європи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини