Оператор ГТС України приєднався до новоствореного Європейського альянсу чистого водню разом з іншими операторами ГТС Євросоюзу.
«Транспортування відновлювальних газів як всередині України, так і транзитом до ЄС, використовуючи потужності Оператора ГТС України, дозволить зробити істотний внесок у реалізацію «Зеленого курсу» ЄС та збереже за Україною статус надійного партнера щодо забезпечення енергетичної безпеки всього континенту», — зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.
Він наголосив на важливості приєднання ОГТСУ до альянсу разом із сімейством європейських операторів ГТС від самого початку. Це надає можливість долучитися до всіх ініціатив, як-от обмін інформацією та налагодження партнерства уздовж всього ланцюга.
Відзначається, що частка водню в якості палива тільки зростатиме. Воднева економіка починатиметься з локальних індустріальних кластерів з можливістю масштабування й інтеграції.
ОГТСУ вже зараз починає вивчати технологічні, регуляторні та економічні аспекти транспортування магістральними газопроводами відновлювальних газів. Це водень, биометан і синтетичний метан.
Трансформація української ГТС неминуча. Згідно з чинним контрактом між «Нафтогазом» і «Газпромом», обсяги транспортування природного газу територією України з Росії до країн ЄС поступово зменшуватимуться з перспективою повного припинення у 2025 році.
У такому разі в Україні звільняться значні обсяги потужностей магістральних газопроводів. Саме вони можуть бути використані для транспортування відновлювальних газів до споживачів України та країн Європи.
Контекст. Впровадження водневих технологій набуває актуальності в ЄС у зв'язку зі стрімким розвитком ВДЕ та реалізацією «Зеленої угоди» про повне припинення емісії діоксиду вуглецю до 2050 року.
Європейський альянс чистого водню (European Clean Hydrogen Alliance) було утворено Європейською комісією 8 липня 2020 для підтримки розвитку галузі після прийняття Водневої стратегії ЄС. Стейкхолдерами альянсу можуть бути державні органи, бізнес і професійні асоціації.
Разом з ОГТСУ членами Альянсу стали європейські оператори ГТС, а саме: Enagás SA (Іспанія), GAZ-SYSTEM (Польща), GRTgaz (Франція), Nederlandse Gasunie (Нідерладни), Ontrans (ФРН), Snam (Італія) та інші компанії.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито