Facebook Pixel

«Оператор ГТС України» увійшов до Європейського альянсу чистого водню

Оператор ГТС України приєднався до новоствореного Європейського альянсу чистого водню разом з іншими операторами ГТС Євросоюзу.

«Транспортування відновлювальних газів як всередині України, так і транзитом до ЄС, використовуючи потужності Оператора ГТС України, дозволить зробити істотний внесок у реалізацію «Зеленого курсу» ЄС та збереже за Україною статус надійного партнера щодо забезпечення енергетичної безпеки всього континенту», — зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Він наголосив на важливості приєднання ОГТСУ до альянсу разом із сімейством європейських операторів ГТС від самого початку. Це надає можливість долучитися до всіх ініціатив, як-от обмін інформацією та налагодження партнерства уздовж всього ланцюга.

Відзначається, що частка водню в якості палива тільки зростатиме. Воднева економіка починатиметься з локальних індустріальних кластерів з можливістю масштабування й інтеграції.

ОГТСУ вже зараз починає вивчати технологічні, регуляторні та економічні аспекти транспортування магістральними газопроводами відновлювальних газів. Це водень, биометан і синтетичний метан.

Трансформація української ГТС неминуча. Згідно з чинним контрактом між «Нафтогазом» і «Газпромом», обсяги транспортування природного газу територією України з Росії до країн ЄС поступово зменшуватимуться з перспективою повного припинення у 2025 році.

У такому разі в Україні звільняться значні обсяги потужностей магістральних газопроводів. Саме вони можуть бути використані для транспортування відновлювальних газів до споживачів України та країн Європи.

Контекст. Впровадження водневих технологій набуває актуальності в ЄС у зв'язку зі стрімким розвитком ВДЕ та реалізацією «Зеленої угоди» про повне припинення емісії діоксиду вуглецю до 2050 року.

Європейський альянс чистого водню (European Clean Hydrogen Alliance) було утворено Європейською комісією 8 липня 2020 для підтримки розвитку галузі після прийняття Водневої стратегії ЄС. Стейкхолдерами альянсу можуть бути державні органи, бізнес і професійні асоціації.

Разом з ОГТСУ членами Альянсу стали європейські оператори ГТС, а саме: Enagás SA (Іспанія), GAZ-SYSTEM (Польща), GRTgaz (Франція), Nederlandse Gasunie (Нідерладни), Ontrans (ФРН), Snam (Італія) та інші компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉