Facebook Pixel

РГК Фірташа почала адаптувати газові мережі України до водневого палива

Регіональна Газова Компанія (РГК) провела перші в Україні випробування по використанню водневого палива в газорозподільній системі.

Статичні випробування газових систем були проведені на спеціально підготовленому полігоні в Черняхові, Житомирська область, повідомляє РГК в facebook.

В ході експерименту системи полігону були прокачані інертним газом, а потім заповнені воднем, концентрація якого була доведена до 99%. Висока концентрація водню в системі дозволяє отримати унікальну інформацію про поведінку різних матеріалів газопроводів та обладнання. Отримані дані дозволять фахівцям і науковому співтовариству оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії.

«РГК з початку року веде системну підготовку полігонів і наших фахівців до випробувань нових видів енергії. Тому сьогоднішній експеримент є частиною комплексної програми випробувань», — сказав директор РГК Олег Ніконоров.

Наступні етапи дослідницької програми РГК передбачають статичні і динамічні випробування водню і його сумішей з природним газом. Для цього компанія підготувала ще чотири полігони у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях.

Контекст. Випробування по використанню водневого палива в газорозподільних мережах проходять в рамках EU Hydrogen Strategy (Воднева стратегія Євросоюзу), до якої приєдналася РГК.

Воднева стратегія — невід'ємна частина Європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити ЄС в перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Для її втілення ЄС планує скоротити емісію двоокису вуглецю на 100 млн тонн щорічно і в кінці повністю відмовитися від вуглеводневих джерел палива.

Водень є перспективним енергоносієм. Для його використання в якості палива найкраще підходить вже існуюча розгалужена мережа газорозподільних систем. Для інтеграції цього виду палива під існуючі мережі і проводяться експерименти. Водень також придатний для використання в якості енергоносія для автомобілів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉