Facebook Pixel

Україна почала транспортування газу за новим контрактом з РФ

«Оператор газотранспортної системи України» успішно розпочав роботу з транспортування газу. Про це написав у Facebook керівник компанії Сергій Макогон.

«Перша ніч пройшла в штатному режимі. Пропрацювали всі номінації з транзиту в рамках виконання нового договору. Ми довели, що здатні працювати за новими європейськими правилами», – заявив він.

Контекст

За новим п'ятирічним контрактом обсяг транзиту через Україну складе 65 млрд куб. м газу в 2020 році і по 40 млрд куб. м в 2021-2024 роках. Президент України Володимир Зеленський стверджує, що країна від цього може отримати близько $7 млрд прибутку. Міненерго очікує, що країна буде отримувати по $2-3 млрд на рік. Нові контракти будуть регулюватися по шведському праву.

Обсяг транзиту російського газу через Україну в 2020 році може сягнути 75 млрд куб. м. Про це заявив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв на брифінгу. Більший обсяг транзиту, ніж гарантовані 65 млрд куб. м в новому контракті, Коболєв пояснив тим, що «Газпром» не зможе скористатися своїми новими обхідними газопроводами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉