Українська газова галузь буде здійснювати напрацювання з транспортування воднево-газових сумішей в якості палива до кінця 2023, транспортування сумішей по ГТС можлива до 2027 року.
Про це розповів голова Експертної Ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський виданню «Українська енергетика».
«Це не буде завтра. Я бачу застосування таких сумішей не раніше 2026-2027 років. Для того, щоб це відбулося навіть в названі терміни, треба пройти значну частину теоретичних і експериментальних досліджень і провести велику роботу вже зараз», — зазначив він.
Він додав, що в цьому питанні важливою складовою є забезпечення безпеки поставок і розробка нормативних документів.
Для вивчення питань виробництва і транспортування водневого палива в Україні сформована наукова група в складі:
- Інститут газу Національної Академії наук;
- Інститут електрозварювання ім. Патона Національної академії наук України;
- Національний університет «Львівська політехніка»;
- Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;
- Фізико-механічний інститут імені Карпенка;
- Держпідприємство «Івано-Франківськстандартметрологія».
Координацію робіт здійснює компанія «Нафтогазбудінформатика».
Зараз наукова група вивчає можливості транспортування суміші водню і природного газу по системі розподільних газопроводів. Це вивчається на п'яти полігонах операторів ГРМ в Івано-Франківську, Дніпрі, Житомирі, Харкові та на Волині.
Контекст. Україна названа пріоритетним партнером ЄС в реалізації Європейської водневої стратегії і постачання новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок. Воднева стратегія становить невід'ємну частину Європейської зеленої угоди.
Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу в перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Для її втілення ЄС планує скорочувати кількість вуглецевих викидів на 100 млн тонн щорічно і в кінці відмовитися від викопних джерел палива.
Згідно Green Hydrogen Recovery Report, до 2030 року Євросоюзу необхідно інвестувати в Україну 20,1 млрд євро для будівництва електролізерів потужністю 10 ГВт.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!