«Енергоатом» і «Нафтогаз» переведуть Україну на водневі технології до 2050

Андрій Коболєв и Петро Котін. Фото: energoatom.com.ua

Андрій Коболєв и Петро Котін. Фото: energoatom.com.ua

«Нафтогаз України» і «Енергоатом» домовилися про співпрацю у сфері водневих технологій для забезпечення переходу України до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року.

«Ми представляємо потужні компанії і хочемо об'єднати наш потенціал для подальшого розвитку галузі та реалізації нових перспективних проектів з використанням водневих технологій», — зазначив т.в.о. президента «Енергоатому» Петро Котін.

За його словами, АЕС ідеально підходять для вирішення завдання виробництва водню, оскільки має перевагу в екологічній чистоті виробництва і високої концентрації потужності в порівнянні з іншими видами генерацій.

Telegram Logo

«Тому саме атомна енергетика повинна стати основним джерелом чистого водню», — підкреслив він.

Для виробництва водню «Енергоатом» буде використовувати свої потужності, що простоюють і враховувати досвід «Нафтогазу» в частині транспортування і використання водню.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами голови правління «Нафтогаз» Андрія Коболєва, виробництво водню в Україні може в найближчій перспективі досягти 40 ГВт.

«Використовуючи існуючі потужності і створюючи нові «зелені» потужності для виробництва водню, а також використовуючи діючі і будуючи з іноземними партнерами нові сховища, ми зможемо досягти цих цілей», — цитує Коболєва прес-служба «Енергоатому».

Україна зараз має широке вікно можливостей для розвитку цього напрямку через низку переваг.

«По-перше, це географічне розташування, яке сприяє поставкам водню в сусідні країни і Німеччину. По-друге, існуючі потужності. По-третє — необхідність зниження викидів CO2 та інших забруднюючих речовин і можливість ввести оподаткування викидів CO2 в зв'язку з впровадженням в ЄС нової системи», — сказав він.

Згідно з релізом, сторони домовилися спільно формувати ринок водневих технологій, удосконалювати процеси виробництва, зберігання і використання водню, створювати ланцюжки поставок.

«Енергоатом» передбачить в програмі будівництво нових генеруючих потужностей на всіх майданчиках АЕС під реалізацію водневих проектів. Зокрема добудову блоків Хмельницької АЕС №№3,4.

Раніше про наміри розглянути питання будівництва заводу з виробництва водню, заявила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

У липні ЄС опублікував остаточну версію своєї водневої стратегії, згідно з якою до 2024 року буде встановлено як мінімум 6 ГВт електролізерів для виробництва до одного мільйона тонн поновлюваного водню.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини