У Німеччині запустили перше у світі виробництво чавуну на водневому паливі

Німецька сталеливарна група Dillinger Hütte оголосила про переведення виробництва чавуну на водневу основу в Саарі задля скорочення викидів вуглецю.

Dillinger почала використовувати газ, збагачений воднем з коксових печей, у доменній печі Rogesa у Діллінгені на заході Німеччини в землі Саар.

Інвестиції у новий завод з конверсії газу склали 14 млн євро ($16,5 млн).

Telegram Logo

Установка може дозволити в майбутньому використовувати чистий водень в обох доменних печах після того, як група набуде досвід використання палива.

«Викиди вуглецю з доменної печі можна зменшити, замінивши вуглець у доменній печі воднем як відновником і джерелом енергії. Dillinger and Saarstahl продовжують скорочувати кількість двоокису вуглецю, одночасно створюючи умови для практичного використання зеленого водню», — йдеться у повідомленні компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Подальший перехід доменних і електродугових печей, а також установок прямого відновлення на основі водню залежатиме від наявності в регіоні ВДЕ станцій. Електроенергію ВДЕ планується використовувати для отримання водню, який у чистому вигляді практично не зустрічається. Отриманий у такий спосіб газ називають «зеленим воднем».

ФРН фокусується на розвитку низьковуглецевих технологій в економіці, зокрема використанні водню як палива.

Dillinger Hütte — виробник сталі, історія якого налічує понад триста років. Завод було засновано 1685 року, він став першим у Німеччині акціонерним товариством 1809 року. Тут було впроваджено першу у світі установку безперервного лиття заготовин для слябів (1962 р.). А 2010-го компанія Dillinger Hütte успішно виготовила першу плиту товщиною 450 мм, що стало світовим рекордом. Основним обладнанням прокатного стану є дві чотириярусні кліті, одна з яких наразі є найбільшою у світі, з ефективною шириною вальцювання 5,5 м і тиском вальцювання 110 МН.

До групи Dillinger Hütte також входить ще один прокатний стан GTS Industries у Дюнкерку (Франція). Материнською компанією групи є DHS Holding, яка володіє 95,28% акцій компанії, що управляє AG der Dillinger Hütte. Решта 4,72% акцій перебувають у вільному обігу. Продукція компанії продається під торговою маркою Dillinger Hütte GTS.

33,4% акцій DHS Holding належить міжнародній сталеливарній групі ArcelorMittal, 33,75% — Saarstahl AG і 15% — Struktur-Holding-Stahl.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини