Facebook Pixel

Nord Stream 2 не врятує Європу від газової кризи — партнер «Газпрому»

Європейський партнер російського «Газпрому» — компанія Uniper — спрогнозував, що сертифікація газопроводу «Північний потік – 2», що породив протиріччя, затягнеться настільки, що він не зможе стати засобом, що допоможе подолати газову кризу у Європі. Як зазначив глава Uniper Клаус-Дітер Маубах, пізніша, ніж очікувалося, сертифікація не дасть змогу європейським країнам заповнити сховища перед холодами, що настають.

Коли Маубаха спитали, чому «надійний партнер» «Газпром» не надає більше газу Європі вже тепер, він відмовився від коментарів. Проте до цього російський монополіст неодноразового заявляв, що постачає газ своїм клієнтам повною мірою та за графіком. Також він наголошував на важливості «Північного потоку — 2» у забезпеченні Європи додатковими постачами.

Контекст. Нагадаємо, що спочатку Росія планувала, що «Північний потік — 2» буде завершено 2019 року. Однак цьому завадили американські санкції. Врешті проєкт вдалося добудувати 10 вересня цього року.

Тепер РФ залишилося домогтися сертифікації газогону. Невдовзі після завершення будівельних робіт Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало документи на сертифікацію підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора. Їх розгляд та ухвалення може тривати до чотирьох місяців. Варто зазначити, що мова йде не про запуск, а лише про сертифікацію відповідно до норм газової директиви ЄС.

Оператор газотранспортної системи України очікує втрати $5-6 млрд щорічно в разі запуску газопроводу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉