Facebook Pixel

Швейцарська компанія Zurich відмовилася від страхування «Північного потоку – 2»

Через побоювання потрапити під санкції США компанії продовжують відмовлятися від участі в проєекті газопроводу «Північний потік — 2». Як повідомило Bloomberg з посиланням на джерела, відмовився від подальшої співпраці швейцарський страховик Zurich.

Разом з консультантом Ramboll і сертифікуючим холдингом Det Norske Veritas Holding AS він став третьою компанією, яка відмовилася в січні від участі в проєкті.

Оборонний бюджет США, президентське вето на який було подолано 1 січня, розширює параметри, за якими компанії, які беруть участь в будівництві «Північного потоку — 2», можуть потрапити під санкції.

Telegram Logo

Контекст. Ніколас Бернс, який консультував під час передвиборної кампанії Джо Байдена з питань зовнішньої політики, радив йому призупинити дію санкцій щодо газопроводу «Північний потік — 2». «Європейці повинні зупинити будівництво, а американці — зупинити санкції. Це дало б можливість нової адміністрації США конфіденційно і спокійно поговорити з урядом ФРН і іншими залученими країнами», — сказав Бернс у інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt.

Перші санкції відносно споруджуваного газопроводу були введені адміністрацією президента США Дональда Трампа в грудні 2019 року. Пізніше обмежувальні заходи були розширені. У Вашингтоні неодноразово заявляли, що трубопровід не повинен бути добудований.

15 січня стало відомо, що оператор «Північного потоку — 2» вирішив відкласти початок робіт по завершенню будівництва газопроводу. Точних дат відновлення будівництва в компанії не назвали.

Днями Держдепартамент США випустить звіт про компанії, які, на його думку, допомагають «трубопроводу Росія — Німеччина». За словами джерела агентства Reuters, в звіті можуть фігурувати компанії, що займаються страхуванням, прокладкою підводного трубопроводу і перевіркою обладнання. Всі вони можуть виявитися під загрозою санкцій, якщо не припинять роботу.

Коментарі

Всі новини