Через побоювання потрапити під санкції США компанії продовжують відмовлятися від участі в проєекті газопроводу «Північний потік — 2». Як повідомило Bloomberg з посиланням на джерела, відмовився від подальшої співпраці швейцарський страховик Zurich.
Разом з консультантом Ramboll і сертифікуючим холдингом Det Norske Veritas Holding AS він став третьою компанією, яка відмовилася в січні від участі в проєкті.
Оборонний бюджет США, президентське вето на який було подолано 1 січня, розширює параметри, за якими компанії, які беруть участь в будівництві «Північного потоку — 2», можуть потрапити під санкції.

Контекст. Ніколас Бернс, який консультував під час передвиборної кампанії Джо Байдена з питань зовнішньої політики, радив йому призупинити дію санкцій щодо газопроводу «Північний потік — 2». «Європейці повинні зупинити будівництво, а американці — зупинити санкції. Це дало б можливість нової адміністрації США конфіденційно і спокійно поговорити з урядом ФРН і іншими залученими країнами», — сказав Бернс у інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt.
Перші санкції відносно споруджуваного газопроводу були введені адміністрацією президента США Дональда Трампа в грудні 2019 року. Пізніше обмежувальні заходи були розширені. У Вашингтоні неодноразово заявляли, що трубопровід не повинен бути добудований.
15 січня стало відомо, що оператор «Північного потоку — 2» вирішив відкласти початок робіт по завершенню будівництва газопроводу. Точних дат відновлення будівництва в компанії не назвали.
Днями Держдепартамент США випустить звіт про компанії, які, на його думку, допомагають «трубопроводу Росія — Німеччина». За словами джерела агентства Reuters, в звіті можуть фігурувати компанії, що займаються страхуванням, прокладкою підводного трубопроводу і перевіркою обладнання. Всі вони можуть виявитися під загрозою санкцій, якщо не припинять роботу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист