«Північний потік — 2»: США та Німеччина не дійшли згоди, а екологи заблокували будівництво

Нові скандали з «Північним потоком — 2». Фото: сайт nord-stream2

Нові скандали з «Північним потоком — 2». Фото: сайт nord-stream2

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас і держсекретар США Ентоні Блінкен провели переговори на саміті G7 щодо спільної позиції в питанні будівництва російського газопроводу «Північний потік — 2», однак не виробили її.

За словами Мааса, вони обмінялися відомими позиціями й ні про що не домовились (так, США, Україна та країни Балтії виступають проти «Північного потоку — 2», а Німеччина підтримує будівництво газопроводу), передає DW.

Quote«Ми досягли єдності в інших питаннях зовнішньої політики. Німеччина та США виступають за конкретну політику з метою не створювати нові окопи й не спричиняти новий конфлікт між Сходом і Заходом, а озвучувати цілком зрозумілі попередження й послідовно дотримуватися своїх цінностей, проте завжди залишатися готовими до переговорів», — додав Маас.

Позови проти «Північного потоку — 2» та його блокування

Водночас природоохоронна організація Німеччини (Німецький союз охорони природи та біорізноманіття – NABU) нещодавно подала позов до адміністративного суду Гамбурга проти будівництва проєкту в економічній зоні Німеччини.

Telegram Logo

Як повідомили на сайті організації, «Північний потік — 2» руйнує морську флору та фауну в Балтійському морі. Там також додали, що на початку квітня Федеральне відомство з морського судноплавства та гідрографії відхилило заперечення екологів щодо видачі дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу на 16,5 км, посилаючись на те, що пташиний заповідник, через який вона проходить, не має великого значення для деяких видів птахів, що зупиняються там для відпочинку.

Проти будівництва газопроводу також подала позов екологічна організація Deutsche Umwelthilfe. Допоки розглядатимуть обидва позови, дія дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу, виданого Федеральним відомством судноплавства та гідрографії, припиняється до кінця травня.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Раніше ми повідомляли, що «Північний потік — 2» можуть добудувати в червні 2021 року. На початку лютого 2021 року в Данії відновили його укладання.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини