Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

$4,4 млн проти $960 тис. ЗМІ повідомили про витрати на лобіювання «Північного потоку – 2»

Фото: Nord Stream 2 AG

Фото: Nord Stream 2 AG

Витрати на лобістів газопроводу «Північний потік — 2» в США становлять не менше $1 млн на квартал. Про це повідомила українська редакція «Голосу Америки» з посиланням на відкриті дані зареєстрованих лобістських компаній.

Просуванням інтересів проєкту займаються три компанії: BGR Government Affairs, Roberti Global і McLarty Associates. Перші дві працюють за контрактом з Nord Stream 2 AG, якою володіє «Газпром». Третя захищає інтереси інших інвесторів газопроводу: французької Engie, австрійської OMV, німецьких Uniper і Wintershall і нідерландської Shell International BV

BGR Government Affairs і Roberti Global в звітах повідомили, що просувають питання в Палаті представників і Сенаті. МcLarty Associates стверджує, що веде роботу з Радою національної безпеки США і Державним департаментом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У першому кварталі 2021 року BGR отримала за свої послуги $240 тис., Roberti — $600 тис., А McLart — $210 тис. Всього за перший квартал ці три компанії отримали $1,05 млн. У 2020 році їх доходи від підтримки «Північного потоку — 2» склали $4,4 млн.

Україна також найняла лобістів, щоб перешкоджати будівництву газопроводу. За 2020 рік вони заробили на цьому замовленні $960 тис., така ж сума передбачена контрактом на 2021 рік. Її інтереси представляє компанія Yorktown Solutions, яка уклала контракт з Федерацією роботодавців нафтогазової галузі України.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Нафтотрейдери, Деркач і Нацбанк: скільки українці витратили на лобіювання в США в 2020-м. Вся інформація про такі операції міститься на сайті Міністерства юстиції США в розділі, де лобісти вказують своїх контрагентів.

Компанія Nord Stream 2 AG заплатила в першій половині 2020 року лобістам BGR Group, Roberti Global і Sweeney & Associates в цілому $1,69 млн. Це більш ніж удвічі більше, ніж за той же період торік, і більше ніж за весь 2018 рік — перший повний рік, коли проєкт лобіювали в Вашингтоні.

Коментарі

Всі новини