Витрати на лобістів газопроводу «Північний потік — 2» в США становлять не менше $1 млн на квартал. Про це повідомила українська редакція «Голосу Америки» з посиланням на відкриті дані зареєстрованих лобістських компаній.
Просуванням інтересів проєкту займаються три компанії: BGR Government Affairs, Roberti Global і McLarty Associates. Перші дві працюють за контрактом з Nord Stream 2 AG, якою володіє «Газпром». Третя захищає інтереси інших інвесторів газопроводу: французької Engie, австрійської OMV, німецьких Uniper і Wintershall і нідерландської Shell International BV
BGR Government Affairs і Roberti Global в звітах повідомили, що просувають питання в Палаті представників і Сенаті. МcLarty Associates стверджує, що веде роботу з Радою національної безпеки США і Державним департаментом.
У першому кварталі 2021 року BGR отримала за свої послуги $240 тис., Roberti — $600 тис., А McLart — $210 тис. Всього за перший квартал ці три компанії отримали $1,05 млн. У 2020 році їх доходи від підтримки «Північного потоку — 2» склали $4,4 млн.
Україна також найняла лобістів, щоб перешкоджати будівництву газопроводу. За 2020 рік вони заробили на цьому замовленні $960 тис., така ж сума передбачена контрактом на 2021 рік. Її інтереси представляє компанія Yorktown Solutions, яка уклала контракт з Федерацією роботодавців нафтогазової галузі України.
Додатково. Нафтотрейдери, Деркач і Нацбанк: скільки українці витратили на лобіювання в США в 2020-м. Вся інформація про такі операції міститься на сайті Міністерства юстиції США в розділі, де лобісти вказують своїх контрагентів.
Компанія Nord Stream 2 AG заплатила в першій половині 2020 року лобістам BGR Group, Roberti Global і Sweeney & Associates в цілому $1,69 млн. Це більш ніж удвічі більше, ніж за той же період торік, і більше ніж за весь 2018 рік — перший повний рік, коли проєкт лобіювали в Вашингтоні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист