Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

SpaceX, 5G і електростанція в Чорнобилі: «Схеми» розкрили мільйонну аферу з українськими топчиновниками

Українські політики нерідко користуються послугами лобістів у США. Однак останній звіт на сайті американського Мін'юсту щодо надання лобістських послуг суттєво відрізняється від звичних. Там немає жодної конкретики щодо того, у чому саме ці послуги полягатимуть.

У документі є лише назва компанії – Diplomatic Trade, яка обіцяє безоплатне лобіювання на користь українців, і два імені – американського бізнесмена Бенджаміна Баллаута та українського віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, йдеться в розслідуванні «Схем».

Лобіювання інтересів уряду в США

Однак українська влада відкидає будь-яку співпрацю з Diplomatic Trade. Існування будь-яких домовленостей заперечили й у віцепрем’єра Уруського та в інших державних органах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас саме згадуваний американський бізнесмен збирається реалізувати в Україні масштабні проєкти з будівництва електростанції в Чорнобильській зоні відчуження, будівництва заводу з виробництва «зеленого водню» та запуску 5G-зв’язку за підтримки уряду.

Про саму компанію, яка збирається робити проєкти, відомо мало – раніше вона не надавала таких послуг ані українцям, ані представникам будь-яких інших країн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Документ на сайті Мін'юсту містить підпис тільки однієї сторони – керівника Diplomatic Trade Бенджаміна Баллаута. У ньому також стоїть позначка про те, що ця «угода або домовленість між реєстрантом та іноземною компанією не є результатом ані письмового оформлення, ані обміну листуванням між сторонами».

Угода зі SpaceX

Баллаут заявив, що Diplomatic Trade виступить організатором зустрічей Уруського в США з представниками компанії SpaceX – для досягнення домовленостей щодо запуску українського супутника. Однак Уруський заперечив будь-які домовленості щодо лобіювання зустрічі з представниками SpaceX. А його подорож до США організовують Мінстратегпром і посольство США.

Водночас голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха заявив, що зі SpaceX уже є попередня домовленість щодо запуску українського супутника.

Зі свого боку Уруський зазначив, що листування з Diplomatic Trade дійсно було, але не містило жодних зобов’язань і мало суто інформаційний характер.

Будівництво електростанції в Чорнобильській зоні відчуження

Однак Баллаут володіє не однією компанією, що анонсували співробітництво з українським урядом. Йдеться, зокрема, про Enerkon Solar International. У публічному повідомленні компанії зазначається, що вона співпрацюватиме з урядом України ще в декількох великих бізнес-проєктах.

Зокрема, Баллаут повідомив, що Enerkon і Кабмін підписали меморандум, згідно з яким американська компанія отримала можливість збудувати в Чорнобильській зоні відчуження потужну сонячну електростанцію та завод із виробництва «зеленого» водню.

Однак побудувати електростанцію із заявленою компанією потужністю 3 гігавати неможливо. Для такої станції необхідно 6 тис. гектарів пласкої поверхні з усією відповідною інфраструктурою.

5G в Україні

Крім того, Enerkon планує взяти участь у створенні національного оператора 5G-зв’язку в Україні – на базі державного підприємства «Укрдорзв’язок».

Однак з'ясувалося, що всі ці заяви жодним чином не підтверджуються урядом і з боку підприємств, з якими планує співпрацювати Баллаут.

А співпраця з компанією «Укрдорзв'язок» взагалі є неможливою, бо вона не має необхідних потужностей і перебуває в стані націоналізації.

Ба більше, наразі впровадженням 5G в Україні займається Міністерство цифрової трансформації. Уже в грудні 2021 року планується продаж ліцензій на 5G. А в березні в міністерстві заявили про те, що підписали меморандум з інноваційним парком UNIT.city, яким передбачено створення тестового майданчика з використання технології 5G.

Навіщо Баллауту фейкові проєкти в Україні

Компанія Enerkon торгує своїми цінними паперами на позабіржовій платформі OTC Markets. Через те що акції там мають високий ступінь ризику інвестування, компанії змушені подавати звіти та результати аудитів.

Під час розслідування з'ясувалося, що за останні три місяці вартість акцій Enerkon зросла в понад 50 разів.

Вірогідно, такий стрибок став можливим зокрема й через те, що компанія у своїх пресрелізах постійно згадувала про бізнес-проєкти в Україні.

Останній найбільший стрибок вартості акцій Enerkon спричинила її заява про організацію зустрічей віцепрем’єра Уруського з представниками SpaceX.

І хоча акції знизилися в ціні зі свого історичного максимуму 2,08 долара до 0,57 долара, вони все-таки подорожчали в понад десять разів із моменту першого анонсу переговорів із боку Enerkon. Отже, чистий капітал її засновника Бенджаміна Баллаута, якому належать 50,3% акцій компанії, може скласти понад $18,5 млн.

Таку поведінку на біржі — заяви про домовленості та бізнес-проєкти, які не змогли підтвердити в уряді, — фінансисти називають pump and dump, тобто «накачування та скидання». У Сполучених Штатах така практика є поза законом.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини