Для НБУ, Генпрокуратури та Укрексімбанку найняли американських лобістів, які захищали росіян, убивць та Ігоря Коломойського

Глава Нацбанку Кирило Шевченко. Фото: НБУ

Глава Нацбанку Кирило Шевченко. Фото: НБУ

Невідома громадська організація заплатила $58 тис. американським лобістам за візит до Вашингтона голови Нацбанку Кирила Шевченка, Генпрокурорки Ірини Венедиктової та голови Укрексімбанку Євгена Мецгера.

Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції США в розділі, де лобісти вказують своїх контрагентів. Саме там з'явилася інформація про те, що Вашингтон відвідає делегація Нацбанку, Укрексімбанку та Офісу Генпрокурора. Також там міститься й контракт на послуги компанії, яка супроводжуватиме українську делегацію.

Лобістом виступила фірма Tricuro LLC, яка працює у сфері репутації, зв'язків із громадськістю та ЗМІ.

Telegram Logo

Tricuro відома в США завдяки декільком гучним клієнтам. Зокрема, лобісти допомагали розв'язати проблеми росіянці Марші Лазаревій, яку суд Кувейту заочно засудив до 15 років позбавлення волі за розтрату. Ще одним клієнтом Tricuro була гондураська компанія Corporación Dinant, яку звинувачували у вбивствах понад сотні людей під час розширення плантацій для виробництва пальмової олії.

Відомо також, що тесть голови агенції Девіда Соуелса (David Sowells) — британський економіст Джон Мілс (John Mills) — писав статті на підтримку Ігоря Коломойського в справі Приватбанку. «Недоречна й непотрібна націоналізація НБУ завдала шкоди українській економіці, вкрала мільйони у власників Приватбанку і змушує українських платників податків нести істотний додатковий тягар», — стверджував він.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Пізніше Джон Мілс зізнався, що таку інформацію про Приватбанк йому надав зять, себто Девід Соуелс з агенції Tricuro.

Замовником, якому Tricuro надає послуги, вказано українську громадську організацію Ukrainian Guild of Activitists.

В Україні є громадська спілка зі схожою назвою, такою самою адресою та керівником — ГС «Українська гільдія активістів».

Згідно з контрактом, Tricuro має організувати низку зустрічей для керівництва Нацбанку, Укрексімбанку та Офісу Генпрокурора. За ці послуги ГС сплатить $58 тис., половину з яких було сплачено авансом. Поїздку заплановано на 21 вересня.

lobbi2.jpg

Крім того, спілка також оплатить переліт, проживання та харчування членів делегації. Водночас ця організація жодним чином не пов'язана ні з однією з вищезгаданих державних структур і з банками взагалі. Останніми діями Гільдії був мітинг проти корупції на держпідприємстві «Конярство України».

Згідно з документами, Гільдія організувала цю поїздку для налагодження стосунків з аналогічними структурами в США. Крім того, метою візиту є обговорення політичних проблем, які негативно впливають на українських бізнесменів, академіків, викладачів і студентів.

lobbi.jpg

Водночас Tricuro має визначити, з представниками яких організацій і структур має зустрітися делегація. Також фірма зобов'язана організувати 10 зустрічей із високопосадовцями.

Варто зазначити, що серед партнерів Гільдії зазначено громадську організацію «Реанімаційний пакет реформ», однак у самій ГО заперечують будь-який зв'язок із «Українською гільдією активістів».

Ба більше, згідно з інформацією YouControl, три ГО, що заснували Гільдію активістів (зокрема, ГО «Служба порятунку тварин»), не мають жодного стосунку до банків чи прокуратури.

lobbi3.jpg

Національний банк, Офіс Генерального прокурора та Укрексімбанк не повідомляли ані про наміри наймати американських лобістів, ані про можливі цілі зустрічей у США, ані про причини, з яких невідома ГО сплачує гроші в інтересах керівництва українських органів державної влади.

Водночас у Нацбанку у відповіді на запит The Page зазначили, що робочий графік посадових осіб НБУ не передбачає візитів до США у вересні цього року, зокрема і в складі делегацій.

Також у Нацбанку наголосили, що регулятор не замовляв ніяких послуг у жодної з громадських організацій щодо організації зустрічей за кордоном.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини