Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: проблеми з газом і з МВФ

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Облгази, які належать олігарху Фірташу, виявилися неготовими до роботи на вільному ринку, тому вдаються до несумлінної конкуренції та все сильніше закручують гайки споживачам, розповіло The Page джерело в Міненерго.

Quote«Нарахування так званих «теплових» коефіцієнтів вийшло на новий рівень. Тепер клієнтам, які хочуть піти від афілійованих з облгазами постачальників, виставляють борги не просто за минулі 2 роки, а вже за 5 років», — пояснив співрозмовник видання.

Під час обліку поточних обсягів споживання облгази й надалі застосовують теплові коефіцієнти до всіх своїх споживачів, пояснює джерело. У НКРЕКП, за його словами, стверджують, що не мають офіційних скарг, а в умовах карантину неможливо позапланово перевірити учасників ринку.

У 2018-2019 роках споживачі масово зверталися до НКРЕКП із проблемою коефіцієнтів. Тоді карантину не було, але дієвого способу протистояти облгазам НКРЕКП так і не знайшла.

Фактично комісія, яка має стояти на сторожі інтересів клієнтів, залишає їх сам на сам з облгазами: люди подають позови до суду, шукають юристів, проходять кожну судову інстанцію.

А НКРЕКП тим часом чекає на офіційні звернення, бо не бачить проблеми, зазначає джерело в Міненерго.

«Позиція держоргану, м'яко кажучи, каламутна. В інших країнах регулятор значно більше залучається до питань функціонування ринку газу. Наприклад, регулятор у Великій Британії — Ofgem — є реальною опорою газової галузі, діє проактивно й захищає інтереси людей», — говорить співрозмовник The Page.

В Україні ж споживачі поки самі мають боротися за те, щоби з них припинили здирати незаконні платежі, констатує він.

Наступна новина прийшла з Верховної Ради. Як розповіло джерело у фракції «Слуга народу», всередині цієї політичної сили посилилися відцентрові тенденції.

Quote«Свої групи намагаються створити Андрій Богдан, Дмитро Разумков і євроатлантисти. Найімовірніше, уже найближчим часом дроблення фракції різко посилиться», — заявив співрозмовник видання.

Джерело в Мінфіні заявило, що ситуація з Міжнародним валютним фондом є вкрай заплутаною.

«Другий транш ми навряд чи отримаємо, бо порушили купу приписів МВФ. Третій транш МВФ залежатиме від того, чи зможе Фонд внести корективи до бюджету. Це одна з ключових проблем. Треба розуміти, що надходження грошей в Україну від МВФ — під великим сумнівом», — заявило джерело в розмові з The Page.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]