Фірташа та Тігіпка покарають за порушення облгазів: НКРЕКП вже готує санкції

Згідно з дослідженням проєкту «ГазПравда», ціна за куб. м газу для населення у серпні 2020 року коливалася від 2,67 грн до 4,7 грн. Чинне законодавство передбачає, що газопостачальні компанії повинні публікувати ціни на газ за 5 днів до початку місяця. Але, як повідомило джерело The Page в НКРЕКП, вчасно ціну назвали тільки в «Нафтогазі». Решта опублікували ціни з великою затримкою.

Після скасування режиму спецобов'язків (ПСО) найнижчу ціну за куб. м газу запропонували компанія TAS Energy (2,67 грн), «Нафтогаз України» (3,24 грн), «Кременчукгаз-постачання» (4,2 грн), «Газовик» (4,7 грн). Газзбути, що афілійовані з облгазами, які користуються брендом «Регіональної газової компанії», виставили однакову ціну — 4,49 грн за куб. м.

НКРЕКП має інформацію про порушення учасниками ринку строків публікації цін за серпень. У разі підтвердження цієї інформації регулятор застосує відповідні санкції.

Telegram Logo

«Якщо будуть звернення від інших учасників ринку, ми дійсно проведемо перевірку й отримаємо відповідні підтвердження, як облгази це робили. Так, дійсно, правилами та процедурами передбачено, що всі постачальники газу повинні пропозицію ціни здійснювати публічно, тобто публікувати. До нас сьогодні від, скажімо так, постраждалих сторін не надходило ніяких звернень. Ми таку інсайдерську інформацію від ринку отримали, що деякі суб'єкти цього не зробили», — цитує РБК члена комісії Ольгу Бабій.

У разі виявлення порушень до облгаззбутів застосують санкції, які передбачено законодавством.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Кожен постачальник повинен дотримуватися ліцензійних вимог, правил. Тож якщо у своїй діяльності щодо споживачів постачальник не виконав якусь вимогу ліцензійних умов (це публічність інформації, типовість договорів, якість надання, своєчасність послуг), то тоді, звісно, за результатами контролю до них будуть застосовані відповідні санкції», — зазначила Бабій.

Контекст. Клієнти постачальників газу, що своєчасно не опублікували ціни на газ на поточний місяць, звернулися до НКРЕКП зі скаргами. НКРЕКП була змушена окремо звертатися до постачальників з вимогою дотримуватись умов нового ринку газу й опублікувати тарифи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини