Facebook Pixel

«Північний потік – 2»: Росія запускає газопровід у тестовому режимі

Росія запускає у тестовому режимі об'єкти «Північного потоку – 2» у Ленінградській області. Такі випробування повинні підготувати газопровід до запуску газу до Німеччини.

Тестовий запуск відбудеться вже наступного тижня — з 7 до 13 червня. Про це повідомив губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко, передає «ТАСС».

Російський газ прийматиме Передня Померанія, за словами Дрозденка, саме прем'єрка цього регіону Мануела Швейзіг відстоювала інтереси Німеччини та Росії у питаннях продовження будівництва газопроводу.

Водночас у РФ також заявили, що не збираються припиняти транзит газу через територію України, адже між державами підписаний відповідний контракт.

Ба більше, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що й після закінчення договору Росія не має наміру відмовлятися від транзиту Україною.

Контекст. Газопровід «Північний потік – 2» Росія планувала завершити ще наприкінці 2019 року. Однак його добудову гальмували санкції з боку США.

До кінця лютого 2021 року від участі в будівництві ПП2 відмовилися вже 18 компаній. Сьогодні стало відомо про те, що з проєкту виходить ще й німецька Uniper.

Подякувати 🎉