Facebook Pixel

США і Німеччина обговорюють допомогу Україні після запуску «Північного потоку – 2»

Угоди можуть підготувати в липні. Фото: Stefan Sauer / PAP

Угоди можуть підготувати в липні. Фото: Stefan Sauer / PAP

Про зобов'язання щодо зміцнення енергетичної інфраструктури України і компенсації їй транзитних доходів, які можуть бути втрачені в результаті запуску газопроводу «Північний потік — 2», планують домовитися США і Німеччина.

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела.

Країни також вивчають способи посилення стримування російської агресії за допомогою загрози санкцій. В цілому вони хочуть укласти угоду, яка буде спрямована на те, щоб послабити геополітичні вигоди, які отримає Росія після завершення будівництва газопроводу.

Telegram Logo

Деякі офіційні особи висловили надію, що угоду підготують до візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель в США, запланованого на липень.

У числі можливих заходів: інвестиції для будівництва електростанцій, розвиток інфраструктури, нарощування поставок газу.

Німеччина також може взяти на себе зобов'язання підтримати план «Трьох морів» з розвитку східноєвропейського співробітництва в галузі енергетики і транспорту.

Держсекретар Ентоні Блінкен підтвердив, що США і ФРН обговорюють способи того, як «гарантувати, що Росія не зможе використовувати енергію в якості інструменту примусу, спрямованого проти України або кого-небудь ще».

Контекст. Будівництво газопроводу «Північний потік — 2» буде завершено до кінця цього року, після чого проєкт буде введений в експлуатацію. Про це сказав 6 червня міністр енергетики РФ Олександр Новак.

Коментарі

Всі новини