Facebook Pixel

«Нафтогаз» розповів, як зупинити «Північний потік — 2»

Російський проєкт «Північний потік — 2», який покликаний мінімізувати поставки палива в обхід України, впритул наближається до завершення будівництва. Щоб протидіяти цьому, Україні задля розширення санкцій необхідно донести свою позицію США та Європі.

Як розповіли The Page у «Нафтогазі», Україна продовжує інформувати європейських і американських партнерів про енергетичні ризики та питання безпеки проєкту. Щомісяця представники «Нафтогазу» інформують США про стан будівництва «Північного потоку — 2», про те, як його зупинити, а також про інші питання європейської енергетичної безпеки.

Компанія працює над цим разом із урядом та міжнародними партнерами. Упродовж трьох років «Нафтогаз» проводить інформаційно-роз'яснювальні кампанії у Вашингтоні, Брюсселі та Берліні.

За даними «Нафтогазу», Білий дім до прийняття оборонного бюджету розглядає можливість введення санкцій проти «Північного потоку — 2» за власною ініціативою. Спочатку Сенат і Палата представників США додали їх саме до проєкту закону про річний оборонний бюджет.

Санкції повинні обмежити можливості Росії завершити проєкт. Вони торкнуться страхування, сертифікації та будь-яких інших послуг та робіт, які сприяють укладанню труб. Ці обмеження повинні прийняти вже до кінця 2020-го, у листопаді або в грудні.

«Ми впевнені, що без цих послуг Росія не зможе використовувати навіть свої власні судна для завершення проєкту», — розповіли в «Нафтогазі».

Зараз обидві палати американського парламенту й адміністрація президента США підтримують розширення санкцій. У «Нафтогазі» підкреслили, що важливо довести цей процес до фінального прийняття рішення про санкції.

Контекст. Нещодавно держсекретар США Майк Помпео заявив, що учасники «Північного потоку — 2» підпадуть під закон CAATSA про протидію супротивникам Америки. Ця заява свідчить про слабку підтримку проєкту в адміністрації президента США.

У «Нафтогазі» додали, що будь-яка компанія, яка захоче продовжити будівництво «Північного потоку — 2», потрапить під американські санкції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉