Facebook Pixel

Врегулювання на Донбасі, транзит газу: про що сказали Зеленський і Меркель на брифінгу

Президент України Володимир Зеленський і канцлерка ФРН Ангела Меркель після переговорів, що відбулися 12 липня, провели короткий (19 хвилин) брифінг.

Напередодні поїздки до Німеччини Зеленський сказав: «Це буде важлива зустріч з точки зору енергетичної безпеки не лише України, а й Європи. Розділяти питання «Північного потоку – 2» і безпеки ми не будемо».

Коли в країні йде війна, пріоритетними стають життя людей, а коли країна в безпеці — економіка. Тому для України — спочатку безпека, а потім економіка, додав він.

На брифінгу Зеленський сказав, що Україна підтримала підготовлені Францією та Німеччиною кластери процесу мирного врегулювання на Донбасі. Але поки їх не підтримала Росія.

Відзначимо, що за цими кластерами вибори будуть проведені ще до передачі контролю над кордоном.

Зеленський також заявив про необхідність «тиснути на РФ», щоб провести зустріч «нормандської четвірки». Він сказав, що хоче залучити США до процесу мирного врегулювання на Донбасі.

Тему «Північного потоку – 2» слід обговорити на рівні «нормандської четвірки», додав президент.

Німеччина серйозно ставиться до хвилювання Києва з питання майбутнього транзиту газу, ця тема обговорюватиметься і під час зустрічі з президентом США Джо Байденом на поточному тижні. Про це заявила в понеділок Меркель перед зустріччю з Зеленським.

«З української сторони є стурбованість, і ми серйозно до неї ставимося», — додала канцлерка.

На брифінгу вона сказала, що робитиме так, щоб транзит газу продовжився через Україну і після запуску «Північного потоку – 2». Меркель упевнена, що наступний канцлер Німеччини дотримається обіцянки зберегти транзит газу через Україну після запуску газопроводу.

Щодо Мінських угод і Донбасу Меркель сказала, що «нам необхідна імплементація формули Штайнмайера до законодавства України».

Також канцлерка повідомила, що Німеччина направить Україні 1,5 млн доз вакцини проти коронавірусу.

Додатково. Напередодні зустрічі Зеленського і Меркель The Page писало, чому «Північний потік-2» вже не зупинити.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉