Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Цього місяця країни Європи отримають рекордний в історії обсяг газу

Європа в січні 2022 року отримає рекордні 10 млрд кубів зрідженого газу. Фото: Flickr / mastergeorge

Європа в січні 2022 року отримає рекордні 10 млрд кубів зрідженого газу. Фото: Flickr / mastergeorge

Через падіння попиту на зріджений природний газ (ЗПГ) в Азії європейський ринок поточного місяця отримає небачений досі обсяг ресурсу. Очікується, що постачання перевищать 10 млрд кубів. Попередній рекорд обсягом 9,1 млрд куб. м було зафіксовано в листопаді 2019 року, пише «Інтерфакс» із посиланням на дані Gas Infrastructure Europe.

Як повідомляється, європейські термінали вже працюють на максимумах. Так, 18 січня було залучено до використання рекордні 73% їхньої граничної пропускної спроможності. За вказаний день у європейську газотранспортну мережу надійшло 393 млн кубів газу. Рівень використання регазифікаційних потужностей у Франції нині складає 92%, у Нідерландах – 90%. Вільні потужності спостерігаються в Литві, Польщі та Греції, оскільки вони використовують ЗПГ для власних потреб і забезпечені газом, що надходить трубопроводом.

Додатково. Через загрозу нового нападу Росії на Україну влада Сполучених Штатів почала домовлятися з Катаром та іншими експортерами ЗПГ щодо можливості додаткових постачань у Європу в разі ескалації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ціна лютневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сьогодні перебуває на позначці 89,2 євро за 1 МВт-год, або $1066 за тисячу кубометрів.

Фото: ICE

Фото: ICE

Нагадаємо: постачання американського ЗПГ до Європи в грудні 2021 року зросло на 60,5% — до 4,7 млрд кубометрів в еквіваленті. Це на 21%, або 800 млн кубометрів, більше, ніж було поставлено в Азію.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У листопаді 2021 року постачання ЗПГ зі США було скорочено через проблеми на експортних терміналах зрідженого природного газу.

Коментарі

Всі новини