Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Промисловість Європи масово відмовляється від природного газу через аномально високі ціни

Найбільший енергетичний концерн Німеччини E.ON припинив укладати угоди на постачання газу споживачам і «по-новому структурує свої продукти» у світлі зростання витрат на енергоносії.

Про це йдеться в заяві компанії, передає Reuters.

«На жаль, наразі ми не можемо надати вам пропозиції щодо природного газу», — зазначається в повідомленні компанії.

Промисловість ЄС відмовляється від газу

Захмарні ціни на природний газ уже серйозно підкосили промисловий комплекс ЄС, який змушений відмовлятися від цього енергоносія.

Зокрема, майже повністю зупинилися заводи з виробництва аміачних добрив, значно знижують споживання металургійна промисловість і генерація.

За даними паризької консалтингової компанії Engie EnergyScan, у вересні 2021 року споживання газу в Європі, як порівняти з показниками першого місяця осені 2019 року, коли ще не було кризи, знизилося на 5%, а в перші десять днів жовтня — на 12%.

Як свідчать оперативні дані Gas Infrastructure Europe, за газову добу 11 жовтня закачування перевищило відбір лише на 20%, а загальний рівень запасів у ЄС додав усього 0,02 відсоткового пункту.

Компанія Bohemia Energy, один із найбільших чеських постачальників електроенергії та газу, що забезпечує 900 тисяч абонентів, заявила про припинення діяльності через стрибок цін на енергоресурси.

Мазут і вугілля знову в ціні

Через високі ціни промислові підприємства переходять на нафтове й вугільне паливо. У більш довгостроковій перспективі стрибок цін на газ може обмежити постачання СПГ на ринки, що розвиваються.

Судячи з усього, відмовлятися від газу почали й в Азії. Глава TotalEnergies Патрік Пуянне в рамках конференції Evolen у Парижі нагадав, що попит на нафтове паливо зростає

«Те, що відбувається з газом, може турбувати деякі азійські країни з економікою, що розвивається. Деякі країни в Азії наразі повертаються до використання нафтового палива, що може вплинути на ринок нафти», — зазначив він.

Підтвердженням цих слів можна вважати відмову Пакистану від тендеру на закупівлю восьми партій СПГ із постачанням у грудні 2021-го і січні 2022 року. Високі ціни на СПГ позначаться на фінансах Пакистану, якщо країні все-таки вдасться залучити до твердих контрактів додаткові обсяги газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини