Facebook Pixel

Енергетична криза в Європі набирає обертів. Вугілля в історичному максимумі $232 за тонну, газ — $1350 за тисячу кубів

Вартість енергетичного вугілля калорійністю 6 000 ккал/кг за тиждень з 27 вересня по 3 жовтня злетіла на 16,5% й досягла $232,2 за тонну, перевищивши рекорд 2008 року.

Це найвищі рівні принаймні за останні двадцять років, повідомляє argusmedia.

Вартість палива повзе вгору з серпня, але максимальне зростання припало на вересень. Часткове зняття ковідних обмежень і зниження температури серйозно вплинули на споживання енергоносіїв.

Високі ціни й дефіцит газу в сховищах змушують європейців, які проживають «зелений» перехід, звертатися до «брудного» вугілля.

Попит на тверде паливо в регіоні надалі зростає, оскільки прибутковість вугільної генерації в європейських країнах багаторазово перевищує доходи від виробництва електроенергії на газових ТЕС.

Сумарне виробництво електрики на вугільних теплових електростанціях у Німеччині, Іспанії, Великій Британії, Франції у вересні становило близько 7 млн МВт·год, що на 35% більше, ніж минулого року.

Погіршують становище обмеження постачальників — вони не встигають різко нарощувати експорт палива до Європи. Внаслідок цього запаси вугілля в портах ПЗЄ нині перебувають на мінімальному рівні за минулі п'ять років для цієї пори року, ледь перевищуючи 4 млн тонн.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що все вугілля їде до країн АТР, у яких ситуація достоту не краща.

Водночас спотові ціни на газ в Європі сягли $1350 за тисячу кубів. Очевидно, позначка $1500 — не за горами. Якщо ситуація з постачанням енергоносіїв не покращиться, то ціна в зимовий період $2000 за тисячу кубів видається цілком реалістичною.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉