Facebook Pixel

Україні потрібно завезти 3,5 млн тонн імпортного вугілля для проходження зими — Міненерго

Україні необхідно імпортувати приблизно 3,5 млн тонн енергетичного вугілля для проходження наступного опалювального сезону.

«Додатково необхідно імпортувати приблизно 3,5 млн тонн упродовж опалювального сезону відповідно до графіка накопичення вугілля», — сказав міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, що генерувальні компанії ДТЕК і «Центренерго» вже почали укладати контракти на імпорт вугілля.

Telegram Logo

Міністр також зазначив, що наступного опалювального сезону Міненерго розраховує на посилену роботу принаймні 14 блоків АЕС із 15 наявних. У разі необхідності, особливо в грудні — січні, міністерство розраховує й на підключення до системи 15-го атомного блоку. За прогнозами урядовця, запаси газу в підземних сховищах до початку осінньо-зимового періоду становитимуть 19,5 млрд куб. м.

Згідно з указом президента 452/2021, Кабінету міністрів необхідно забезпечити накопичення природного газу, резервних видів палива та вугілля до 31 жовтня 2021 року для безперебійної роботи паливно-енергетичного комплексу в опалювальний період.

Міністерство енергетики збільшило планові показники накопичення вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ до початку осінньо-зимового періоду до 3,046 млн тонн. Це у 2,16 раза перевищує план, затверджений попереднім помісячним графіком.

Коментарі

Всі новини