Facebook Pixel

Міненерго завершить закриття основної частини вугільних шах до 2030 року. Як це буде відбуватися

Міненерго планує завершити закриття підприємств вугледобувної промисловості до 2030 року, в ході якої частина державних шахт будуть передані генеруючої компанії «Центренерго» і приватизовані разом з нею.

Планами щодо оптимізації вугледобувної галузі поділився заступник міністра енергетики України з питань євроінтеграції Ярослав Демченков в програмі «Офіційна розмова» телеканалу «Дім».

За даними Міненерго, зараз на підконтрольній уряду території розташовані 33 державні шахти. Частина з них, 5-6 шахт, буде передана «Центренерго» і згодом приватизована разом з нею.

Telegram Logo

Деякі інші шахти будуть приватизовані окремо. «Це ті, у яких є перспективні пласти вугілля, і ще кілька десятиліть там можна видобувати вугілля. Ми постараємося знайти для них інвестора», — уточнив Демченков.

Основна частина шахт, в які інвестор точно не прийде, будуть передані уряду.

«Ми будемо готувати ці шахти до ліквідації, ми будемо спільно думати, яким чином залучати кошти. Крім інвестицій, у нас є міжнародно-технічна допомога. У минулому році ми підписали з Німеччиною договір про енергетичне партнерство, який передбачає, що Німеччина допомагатиме Україні в здійсненні справедливої трансформації вугільної галузі», — зазначив заступник міністра.

Пілотні проекти з трансформації реалізують у Волинській, Львівській, Луганській та Донецькій областях. Саме в цих регіонах розташовані державні вугільні шахти.

Раніше Міністерство енергетики оприлюднило Концепцію реформування вугільної галузі для вирішення проблеми хронічної збитковості державних шахт і адаптації скорочених шахтарів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини