Facebook Pixel

Україна планує відмовитися від вугільної промисловості — Шмигаль

Україна розробляє Державну програму трансформації вугільних регіонів, згідно з якою здійсниться повне закриття вугільної промисловості до 2030 року.

«Ми готові до викликів, які стоять перед Україною в контексті «зеленого» переходу, декарбонізації економіки і необхідності реформування вугільного сектора і трансформації вугледобувних регіонів», — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ході відеоконференції з представниками Федерального міністерства економіки та енергетики ФРН.

Прем'єр нагадав уточнив, що зараз в Україні є 61 вугільний регіон. Це моногорода, які прив'язані до єдиного підприємству, вугільній шахті або станції.

«Всі ці регіони мають стару інфраструктуру 60-80 років минулого століття. Виснаження, закриття шахт і поступове стратегічне закриття вугільної промисловості в цілому в майбутньому створювати соціальну напруженість. Треба робити ряд стратегічних кроків, щоб соціально забезпечити людей в цих регіонах», — підкреслив глава уряду.

Прем'єр зазначив, що в цьому контексті для України вкрай важливим є досвід і підтримка ФРН і ЄС. У зв'язку з цим Шмигаль вітав створення Секретаріату партнерства і підкреслив, що уряд України готовий співпрацювати з Проектним офісом по трансформації вугільних регіонів за підтримки GIZ для розробки і імплементації пілотних проектів.

«Ми підготували дві шахти — в Донецькій і Львівській області, які запропонували прийняти для реалізації спільних пілотних проектів. Вони повинні продемонструвати результати трансформації, щоб ми могли їх поширити на інші вугільні регіони», — сказав прем'єр.

У планах також стоїть спільний проект зі Світовим банком по трансформації вугільних регіонів.

«Трансформацію вугільних регіонів важливо супроводжувати створенням нових економічних стимулів, щоб на базі підприємств вугільної галузі з'явилися нові конкурентоспроможні кластери, нові інноваційно-технологічні галузі. Адже обрані регіони мають відповідну інфраструктуру: транспортні шляхи, підстанції і електромережі», — зазначив Шмигаль.

Раніше Міністерство енергетики оприлюднило Концепцію реформування вугільної галузі для вирішення проблеми хронічної збитковості державних шахт і адаптації скорочених шахтарів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉