Міненерго визначило список вугільних шахт на приватизацію

Міністерство енергетики сформувало три категорії підприємств державного вуглепрому, в залежності від якої буде визначена перспектива подальшого розвитку шахти.

Докладний зміст концепції реформи вугільної галузі Міненерго представить на наступному тижні на засіданні Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України, повідомляється на сайті відомства.

Концептуальні засади реформи вугільної галузі вже отримали схвалення експертного середовища. Зокрема, галузеві фахівці підтримали ідею класифікації і об'єднання шахт державної власності за такими категоріями:

  • вугледобувні підприємства, які стануть ресурсною базою для генеруючої компанії «Центренерго», що забезпечить ці шахти стабільним збутом продукції. Також розглядається питання створення вертикально інтегрованої компанії на базі виробничих потужностей шахт і «Центренерго»;
  • шахти «подвійного» призначення, які видобувають енергетичне і коксівне вугілля. Вони будуть також пропонуватися до приватизації як вугледобувні підприємства, що мають перспективи подальшого розвитку;
  • шахти, які потребують додаткових інвестицій або перепрофілювання. Вони будуть пропонуватися до приватизації як цілісні майнові комплекси. Їх можна буде використовувати як для вуглевидобутку, так і для іншої господарської діяльності.
Telegram Logo

«Реформа вугільної галузі — це один з аспектів більш глобального процесу трансформації вугільних регіонів <...> процес трансформації повинен включати в себе комплексне вирішення соціальних, економічних, екологічних питань», — відзначили в міністерстві.

Раніше повідомлялося, що Міненерго збирається поступово закрити до 75% державних шахт.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

До держбюджету на 2021 рік Міненерго планує закласти майже 16 млрд грн на потреби паливо-енергетичного комплексу та сфери енергоефективності. З цього обсягу 3,4 млрд грн планується пустити на вугільну галузь: 1,4 млрд грн на погашення заборгованості по єдиному внеску на обов'язкове державне соціальне страхування та 2 млрд грн піде на модернізацію шахт.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини