До початку підготовки до опалювального сезону 2020/2021 Україна підійшла з максимально високими запасами викопного палива за останні роки. Вугілля проти показника минулого року більше в 1,9 раза.
«Сьогодні ми маємо стабільно високі запаси палива на ТЕС і ТЕЦ: вугілля більше в 1,9 раза проти показника минулого року, мазуту — в 1,4 раза. Більш ніж достатньо запасів природного газу. Ухваленим урядом планом заходів передбачено наявність газу в газосховищах обсягом щонайменше 17 млрд. куб. м. Сьогодні в газосховищах міститься 20,2 млрд. куб. м газу», — зазначила в. о. міністра енергетики Ольга Буславець, передає пресслужба Міненерго.
Буславець також повідомила, що Кабінет міністрів ухвалив розпорядження щодо Плану заходів з підготовки паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/2021 років.
У контексті підготовки одним із важливих питань є заборгованість теплоелектроцентралей під управлінням Фонду держмайна. Це підвищує ризик неотримання номінації на газ.
У зв'язку з цим Міненерго проведе нараду за участю ФДМ, НАК «Нафтогаз України», Антимонопольного комітету для розв'язання цієї проблеми.
На зустрічі обговорюватимуться варіанти ліквідації заборгованості, а саме можливість передачі повноважень з управління корпоративними правами держави щодо ТЕЦ від Фонду держмайна до «Нафтогазу України».
Державна генкомпанія «Центренерго» всупереч думці керівництва розпочала закупівлю вугілля у холдингу ДТЕК Ріната Ахметова після доручення Ольги Буславець. Це дозволило ДТЕК відновити роботу шахт об'єднання «Добропіллявугілля» після 4-місячного простою.
«Центренерго» також почала сплачувати заборгованість перед шахтами, перерахувавши понад 143 млн грн вугледобувним підприємствам України.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також