Facebook Pixel

Буславець відзвітувала про рекордні запаси вугілля, газу та мазуту за останні роки

До початку підготовки до опалювального сезону 2020/2021 Україна підійшла з максимально високими запасами викопного палива за останні роки. Вугілля проти показника минулого року більше в 1,9 раза.

«Сьогодні ми маємо стабільно високі запаси палива на ТЕС і ТЕЦ: вугілля більше в 1,9 раза проти показника минулого року, мазуту — в 1,4 раза. Більш ніж достатньо запасів природного газу. Ухваленим урядом планом заходів передбачено наявність газу в газосховищах обсягом щонайменше 17 млрд. куб. м. Сьогодні в газосховищах міститься 20,2 млрд. куб. м газу», — зазначила в. о. міністра енергетики Ольга Буславець, передає пресслужба Міненерго.

Буславець також повідомила, що Кабінет міністрів ухвалив розпорядження щодо Плану заходів з підготовки паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/2021 років.

У контексті підготовки одним із важливих питань є заборгованість теплоелектроцентралей під управлінням Фонду держмайна. Це підвищує ризик неотримання номінації на газ.

У зв'язку з цим Міненерго проведе нараду за участю ФДМ, НАК «Нафтогаз України», Антимонопольного комітету для розв'язання цієї проблеми.

На зустрічі обговорюватимуться варіанти ліквідації заборгованості, а саме можливість передачі повноважень з управління корпоративними правами держави щодо ТЕЦ від Фонду держмайна до «Нафтогазу України».

Державна генкомпанія «Центренерго» всупереч думці керівництва розпочала закупівлю вугілля у холдингу ДТЕК Ріната Ахметова після доручення Ольги Буславець. Це дозволило ДТЕК відновити роботу шахт об'єднання «Добропіллявугілля» після 4-місячного простою.

«Центренерго» також почала сплачувати заборгованість перед шахтами, перерахувавши понад 143 млн грн вугледобувним підприємствам України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉