Facebook Pixel

Газ став вигіднішим за вугілля — Оржель

Зниження ціни на газ зробило його використання більш вигідним, аніж видобування вугілля, вважає міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель. Водночас, на його думку, зниження ціни на газ дозволить відмовитися від субсидій для населення на споживання газу. Однак низька ціна також може спонукати інвесторів відмовитися вкладати в його видобування.

За словами Оржеля, з ціною, яка буде на газ влітку, простіше спалювати газ, аніж добувати вугілля. Про це міністр заявив на Українському енергетичному форумі, передає «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що інвестори можуть відмовитися від вкладання коштів у видобуток газу, проте це дасть можливість побудувати газову генерацію для балансування альтернативних джерел енергії.

Водночас голова комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус у кулуарах «Форуму реформ: на шляху до Вільнюса» заявив, що триває робота над законопроєктом про системи накопичення енергії. Законопроєкт дозволить додати до української енергосистеми інструменти, що зроблять її гнучкішою.

Контекст. Президент Володимир Зеленський заявив, що на державному рівні слід організувати гарантований ринок збуту вугілля всередині держави. Йдеться про українські ТЕС. За його словами, має існувати план добування вугілля на наступні 10 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉