Facebook Pixel

Зеленський запропонував ДТЕК приватизувати малоприбуткові шахти

Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками вугільної промисловості. Під час обговорення проблем галузі Зеленський доручив міністру енергетики Олексію Оржелю провести аудит вугільних підприємств і скоротити імпорт вугілля. Крім того, президент запропонував представникам компанії ДТЕК відвідати разом з ним шахтарські міста, щоб зрозуміти перспективи розвитку там приватних підприємств

Президент також заявив, що держава має організувати гарантований ринок для збуту вугілля всередині держави – і це українські ТЕС. За його словами, повинен існувати план з видобування вугілля на наступні 10 років.

Він зауважив, що Україна видобуває більше вугілля, ніж може продати, а завдання профільного міністра полягає в тому, щоб визначити, яким має бути енергобаланс і яка його частка належить до теплогенерації.

Telegram Logo

Водночас президент підтримав пропозицію створити Державний комітет з вугільної промисловості. Крім того, Зеленський вважає, що необхідно створити координаційний центр трансформації вугільної галузі за участю представників промисловості та місцевої влади, а його головою стане віцепрем’єр та міністр розвитку громад та територій Денис Шмигаль.

Також президент запропонував ДТЕК приватизувати малоприбуткові шахти разом із «Центренерго». Адже, за словами Зеленського, компанія зробила великий внесок у галузь, а її шахти, згідно зі статистикою, є прибутковими.

Quote«Якщо говорити про приватизацію «Центренерго», то треба говорити «разом з неприбутковими шахтами». Гадаю, це чудова ідея», — зазначив Зеленський.

Однак гендиректор ДТЕК Максим Тимченко зауважив, що на таку угоду навряд чи погодиться Антимонопольний комітет (АМКУ). Президент його заспокоїв і запевнив, що зможе домовитися з АМКУ, а якщо ні, то компанія повинна допомогти уряду знайти партнерів, які б змогли приватизувати малоприбуткові шахти та вкладати в них кошти.

Також Зеленський запропонував представникам компанії ДТЕК відвідати разом з віцепрем'єром Денисом Шмигалем шахтарські міста після закриття забогованості із зарплати перед робітниками, щоб зрозуміти, які приватні підприємства там можна відкрити. Президент наголосив, що для цього потрібно розробити план.

Водночас він доручив міністру енергетики Олексію Оржелю провести фінансовий і кадровий аудит вугільних підприємств. За словами Зеленського, державні дотації в галузь за 15 років склали 75 млрд грн, а борги перед підприємствами — 28 млрд грн.

Quote«Дивна формула, за якої держава вкладає гроші, а в результаті отримує збитки», — зауважив президент.

На його думку, причинами цього є корупція, неефективне управління та імпорт енергоресурсів.

Зеленський поставив задачу Оржелю скоротити імпорт вугілля та електроенергії. За його словами, купівля може стосуватися лише певних марок вугілля, яке не видобувають на території країни. На думку президента, імпорту немає місця в українській вугільній галузі.

Quote«Тому спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія», — наголосив Зеленський.

Контекст. На думку голови комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, «Центренерго» приватизувати потрібно, незважаючи на те, що це підприємство значною мірою впливає на вартість електроенергії на всьому ринку. Про це він розповів в інтерв'ю програмі «Перша Шпальта».

Минулого року Служба безпеки України викрила керівництво ряду вугільних держшахт на розкраданні понад 500 млн грн з держбюджету.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини