Facebook Pixel

Приватизація «Центренерго» має стати реалізацією ідеї здорового глузду – Герус

«Центренерго» приватизувати потрібно, незважаючи на те, що це підприємство значною мірою впливає на вартість електроенергії на всьому ринку. Про це в інтерв'ю програмі «Перша Шпальта» сказав Андрій Герус, голова комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

«Новий власник буде зацікавлений виробляти більше електроенергії і мати більший дохід. Приватний інвестор може краще вирішити питання з сировинною базою і ефективно вибудувати продаж електроенергії», – упевнений він.

Герус вважає, що продавати енергогенеруюче підприємство було б краще разом з державними шахтами, для того аби воно мало сировинну базу: «Мені здається, що це ідея здорового глузду. Очевидно, що вертикально інтегрована компанія коштуватиме більше, ніж кожен об'єкт сам по собі».

Фонд держмайна (ФДМ) зараз займається «Центренерго» — вони зараз у процесі пошуку інвестиційних радників. Власне продаж можливий лише під кінець цього року.

Герус попереджає: «Ми повинні розуміти, що з часом таке підприємство не коштуватиме більше. Це вугільна генерація, а вона зараз у світі не в тренді, вона стагнує».

Контекст. «Центренерго» — одна з провідних енергокомпаній в Україні. Держава володіє близько 78% її акцій. До складу входять три теплові електростанції: Вуглегірська, Зміївська та Трипільська, сумарна проєктна потужність яких становить 7 660 МВт (близько 14% від загальної встановленої потужності України).

У листопаді минулого року прем'єр-міністр Олексій Гончарук сказав, що приватизація «Центренерго» для уряду є приоритетною, і він робитиме все можливе, аби туди зайшов сильний іноземний гравець.

21 січня ФДМ почав конкурсний відбір інвестиційних радників, які повинні підготувати «Центренерго» до приватизації

Наприкінці січня суд заборонив ФДМ здійснювати приватизацію «Центренерго» доти, доки компанія не завершить судові розгляди з «Укрдонінвестом» Віталія Кропачева, яку ФДМ не допустив до попереднього конкурсу на покупку.

Госпсуд Києва 6 лютого задовольнив клопотання ФДМ і розблокував приватизацію «Центренерго». Прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження проти судді за фактом завідомо неправосудного рішення, яке заблокувало приватизацію «Центренерго».

ФДМ допускає можливість приватизації «Центренерго» і шахти «Краснолиманська» одним пакетом. Про це заявив глава фонду Дмитро Сенниченко наприкінці січня.

Подякувати 🎉