Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін заборонив використовувати дешевий газ для виробництва електроенергії

Кабінет міністрів України розпорядився під час виробництва електроенергії на теплових станціях використовувати виключно кам'яне вугілля внутрішнього видобутку, а не більш чистий природний газ, ціна якого значно впала через економічну кризу.

Таке рішення зафіксовано розпорядженням «Про забезпечення паливної збалансованості електроенергетичної галузі України та безпеки постачання електричної енергії», яке було ухвалено на засіданні уряду за умови дводенного доопрацювання.

«Розпорядження передбачає пріоритетне використання вітчизняного енергетичного вугілля для виробництва електричної енергії на теплових електростанціях», — підтвердила в. о. міністра енергетики Ольга Буславець.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За її словами, деякі ТЕС не дотримуються прийнятого у квітні прогнозного енергетичного балансу, скорочуючи обсяги споживання вугілля українського видобутку в генерації електроенергії і заміщаючи його природним газом.

«Це призводить до припинення роботи шахт, вимушеного простою, затримки виплати зарплати шахтарям і загалом до зростання соціально-економічної напруженості в регіонах», — зазначила Буславець.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Міненерго запропонувало Раді нацбезпеки й оборони ввести тимчасову заборону на використання природного газу та мазуту для ТЕС в якості основного виду палива. Головна причина такої пропозиції — підтримка ринку збуту для приватних і державних вугільних компаній.

Близько 80% українського вуглевидобутку сконцентровано в одних руках — у компанії ДТЕК, що управляє енергетичними активами СКМ Ріната Ахметова.

Державна генеруюча компанія «Центренерго» запустила в роботу газомазутний блок №5 Трипільської ТЕС ще на початку травня. Це стало можливим через значне падіння ціни на природний газ.

Коментарі

Всі новини