Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Центренерго» розширила закупівлі газу у Коломойського замість вугілля держшахт

Закупівлі газу компанії «Центренерго» зараз становлять 100 млн куб м в місяць

Закупівлі газу компанії «Центренерго» зараз становлять 100 млн куб м в місяць

Закупівлі газу компанії «Центренерго» зараз становлять 100 млн куб м в місяць. Про це повідомило видання «Главком» з посиланням на джерела. Вона після включення в роботу газомазутного блоку на Трипільській ТЕС включила такий же блок на Вуглегірській ТЕС.

За даними Минекоенерго, станом на 15 травня, на складах Трипільської ТЕС було 260,6 тис. т вугілля газової групи і 28,9 тис. т антрациту. Запасів вугілля марки «Г» достатньо для роботи станції протягом 91 дня, а антрациту – на 12 днів.

На початку травня під час наради в Минекоенерго в. о. міністра Ольга Буславец критикувала «Центренерго» за відмову від закупівлі вугілля державних шахт, борги перед шахтарями і початок закупівель природного газу у компанії «Юнайтед Енерджі», близької до Ігоря Коломойськоого

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Т.в.о. міністра заявила про неприпустимість переходу на роботу на газомазутних блокіах враховуючи профіцит вугілля в 1,5 млн тонн і великі борги компанії перед державними шахтами, підкресливши необхідність швидких розрахунків «Центренерго» за цими боргами.

Вона також звернула увагу представників «Центренерго» на те, що включення газомазутних блоків до роботи передбачається виключно в умовах дефіциту електроенергії, а сьогодні на ринку протилежна ситуація.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Як стверджує джерело «Головкому», представники «Центренерго» знову аргументували свої дії економічною ефективністю роботи газомазутних блоків, але так і не надали розрахунки, як було домовлено ще на нараді 8 травня, коли обговорювалося питання введення газомазутного блоку на Трипільській ТЕС.

Контекст. 12 травня народний депутат від «Батьківщини» Михайло Волинець і його колега з «Європейської солідарності» Михайло Бондар закликали прем'єр-міністра Дениса Шмігаля і в. о. міністра енергетики Ольгу Буславець розібратися із закупівлею енергоносіїв «Центренерго».

Влітку 2019 року в «Центренерго» був призначений новий менеджмент, якого пов'язують з групою «Приват» Ігоря Коломойського. За підсумками 2019 року збитки держкомпанії склали 2,5 млрд грн, у 2018 вона була прибутковою (1,4 млрд грн).

Окружний адмінсуд Києва заборонив Фонду держмайна міняти членів дирекції «Центренерго», зокрема, виконуючого обов'язки директора Володимира Потапенка.

У листопаді минулого року тодішній прем'єр-міністр Олексій Гончарук сказав, що приватизація «Центренерго» для уряду є пріоритетної і що уряд буде робити все можливе, щоб туди зайшов сильний іноземний гравець.

21 січня ФДМ почав конкурсний відбір інвестиційних радників, які повинні підготувати «Центренерго» до приватизації.

Наприкінці січня суд заборонив ФДМ здійснювати приватизацію «Центренерго» до тих пір, поки підприємство не завершить судові розгляди з компанією «Укрдонинвест» Віталія Кропачева, яку ФДМ не допустив до попереднього конкурсу.

Госпсуд Києва 6 лютого задовольнив клопотання ФДМ і розблокував приватизацію «Центренерго». Прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження проти судді за фактом завідомо неправосудного рішення, яке заблокувало приватизацію «Центренерго».

ФДМ допускає можливість приватизації «Центренерго» і шахти «Краснолиманська» одним пакетом. Про це наприкінці січня заявив голова фонду Дмитро Сенниченко.

Коментарі

Всі новини