«Центренерго» запустила газовий блок через низькі ціни на паливо

Державна генеруюча компанія «Центренерго» запустила в роботу газомазутний блок №5 Трипільської ТЕС, що стало можливим через значне падіння ціни на природний газ.

Компанія купує паливо у постачальника «Юнайтед Енерджі», повідомив член дирекції компанії Сергій Колесніков під час наради у Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища, передає Expro.

«Ми включили п'ятий блок, він вже відпрацював 48 годин. П'ять років блок стояв у резерві... Сьогодні-завтра ми закінчимо ремонт, і блок буде працювати», — зазначив Колесніков.

Telegram Logo

За його словами, економічна доцільність спалювання природного газу для теплової генерації виникла після сильного падіння цін на ресурс, що спостерігається останнім часом.

Серед постачальників Колесніков назвав «Юнайтед Енерджі». Вугілля «Центренерго» продовжує купувати у державних шахт. Але у майбутньому може перейти до закупівлі вугілля шахт групи ДТЕК.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Цьогоріч генкомпанія спожила близько 4,5 млн тонн вугілля, з яких на антрацитову групу вугілля припадає 700 тис. тонн.

«Мабуть, без ДТЕКівського вугілля газової групи ми не пройдемо, держшахти сьогодні навряд чи нас забезпечать», — вважає Колесніков.

Борг компанії перед держшахтами складає 140 млн грн без урахування боргів перед держпідприємством «Держвуглепостач».

Відкрите акціонерне товариство «Центренерго» є останнім великим підприємством у тепловій енергетиці України. У його складі діють три теплоелектростанції: Зміївська ТЕС, Трипільська ТЕС і Вуглегірська ТЕС.

«Юнайтед Енерджі» пов'язують з ФПГ «Приват», зокрема, з олігархом Ігорем Коломойським. За даними ЗМІ, була найбільшим постачальником газу від компанії «Укрнафта» (управляється менеджментом ФПГ «Приват») для потреб приватівського хімпідприємства «Дніпроазот». Засновником і керівником «Юнайтед Енерджі» є Андрій Короткевич-Лещенко.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини