Facebook Pixel

ДТЕК і «Центренерго» придбають 75 тис. тонн вугілля зі США на двох

Генерувальні компанії «ДТЕК Енерго» та «Центренерго» домовилися про постачання 75 тис. тонн енергетичного вугілля зі США й розділять його порівну після прибуття, яке очікується найближчими місяцями.

«Забезпечити імпорт вугілля стало можливим завдяки нормалізації ситуації на ринку електроенергії, яка дала змогу досягти економічно обґрунтованих цін, а отже, знайти необхідні ресурси для підготовки до осінньо-зимового періоду», — передає пресслужба ДТЕК слова генерального директора «ДТЕК Енерго» Ільдара Салєєва.

У повідомленні також наводиться думка державного ПАТ «Центренерго». У компанії зазначили, що додаткові запаси вугілля дають змогу спокійно пройти опалювальний сезон без використання газу або імпорту електроенергії.

Telegram Logo

Постачання вугілля може здійснити один із провідних незалежних сировинних трейдерів Trafigura.

Лідер незалежної профспілки гірників нардеп Михайло Волинець зазначив, що ціна вугілля зі США становить 3 150 грн за тонну.

«Такою наразі є об'єктивна ціна вугілля у світі. Нагадаю, що держшахти змушені продавати своє вугілля за 1 650 грн за тонну», — написав Волинець.

У ДТЕК також повідомили, що розпочато імпорт вугілля з Польщі, очікується постачання палива з Казахстану.

Перша партія вугілля з Польщі від компанії Bogdanka обсягом 2,7 тис. тонн прибула в Україну 19 серпня. Загалом за угодою з ДТЕК ця компанія поставить в Україну 320 тис. тонн енергетичного вугілля.

Контекст. Міненерго стверджує, що запаси вугілля на складах теплових електростанцій п'яти енергогенерувальних компаній («ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «ДТЕК Східенерго», «Центренерго» й «Донбасенерго») станом на ранок 27 серпня становлять 726 тис. тонн, що на 812 тис. тонн менше, ніж за затвердженим планом-графіком накопичення на цю дату (1,538 млн тонн).

Коментарі

Всі новини