Facebook Pixel

Україна введе спецмита на російське вугілля

З 15 квітня 2020 року Україна вводить спеціальне мито в розмірі 65% на імпорт вугілля з Росії. Проте є винятки. Зокрема, йдеться про вугілля марки «А» (антрацит), «П» (пісне) для виробників електричної та теплової енергії, а також про бітумінозне й коксівне вугілля для металургійної промисловості.

Як зазначається в постанові уряду №261, не передбачається введення спеціального мита на імпорт електроенергії, яку раніше анонсував Кабмін.

Нагадаємо: Уряд 18 березня ухвалив постанову, якою передбачалося з 1 квітня ввести спеціальне мито в розмірі 65% на імпорт електроенергії з Росії, а також на імпорт усіх типів вугілля, крім антрацитового та коксівного.

Варто зазначити, що документ вносить зміни в постанову уряду від 17 липня 2019 року. Нею Кабмін ввів спеціальне мито в розмірі 4% на дизельне паливо та у розмірі 3% – на скраплений газ, які ввозять з Росії.

Згідно з даними Держмитної служби, за перші два місяці 2020 року на РФ припадало понад 61% всього імпорту енергетичного вугілля в Україну. Росія поставила нашій країні кам'яного вугілля й антрациту на суму понад $207 млн, у той час як загальний імпорт склав $338 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉