Facebook Pixel

Зеленський підписав указ про заходи щодо нейтралізації загроз у сфері енергетики

Президент ввів у дію рішення РНБО про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері. Фото: сайт президента

Президент ввів у дію рішення РНБО про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері. Фото: сайт президента

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 30 липня «Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері».

Кабінет міністрів повинен у триденний термін опрацювати питання щодо управління «Донецькоблгазом», якого 14 квітня позбавили ліцензії, для гарантованого забезпечення природним газом споживачів регіону.

Два тижні дали уряду на перевірку обґрунтованості та прийнятності параметрів стимулюючого регулювання для обленерго. Окрім того, в указі РНБО вимагає проаналізувати структуру власності всіх обленерго та встановити їхніх реальних кінцевих бенефіціарних власників. Перевірятимуть також, чи відокремлені обленерго від діяльності з постачання електричної енергії.

Telegram Logo

До кінця вересня РНБО поставила за мету розробити та затвердити план встановлення справедливої ціни на електроенергію для населення, а також впровадити механізм відповідальності за безоплатне її споживання та несвоєчасні розрахунки. Рішення передбачає активізацію роботи щодо інтеграції України до Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E).

На додачу, згідно з указом, в Україні має бути посилений контроль за безпекою та якістю нафтопродуктів та затверджений план щодо стимулювання розвитку вітчизняної нафтопереробної галузі. Також РНБО ставить завдання визначити шляхи для мінімізації економічної шкоди внаслідок будівництва газопроводів в обхід території України.

Згідно з указом Кабмін має внести на розгляд Верховної Ради низку законопроєктів:

  • про корпоратизацію державного підприємства «Енергоатом» (30 вересня 2021 року);
  • про передачу боргових зобов’язань облгазів та їх погашення перед оператором газотранспортної системи (31 грудня 2021 року);
  • про екологізацію української енергосистеми (до 31 жовтня 2021 року);
  • про поступовий перехід до економічно обґрунтованої ціни на електроенергію для побутових споживачів (31 грудня);
  • про створення енергетичної біржі для продажу електроенергії за двосторонніми аукціонами (до 31 грудня).

Указом передбачено створення водневого продуктопроводу між Україною та Євросоюзом.

Коментарі

Всі новини