Facebook Pixel

«Енергоатом» купує уран для АЕС на третину дорожче світових цін, але планує випускати паливо на вітчизняному «Атоменергомаші»

«Енергоатом» купує урановий концентрат у держпідприємства «Східний ГЗК» по $120 за кг, що на третину дорожче світових спотових цін.

Така ситуація пов'язана з підтримкою вітчизняного виробника, розповів в інтерв'ю агентству ExPro в.о. президента компанії Петро Котин.

«На світових біржах ми можемо купувати уран за $80 за кг, який нам точно відвантажать у встановлені терміни», — розповів він.

Telegram Logo

Він також зазначив, що «Східному ГЗК» необхідно налагодити ефективність видобутку і довести його рівень до загальносвітового. Це дозволить підприємству розрахуватися з існуючими боргами.

За даними Котина, «СхідГЗК» заборгував «Енергоатому» 1,2 млрд грн, куди входять навіть авансові платежі за урановий концентрат.

В «Енергоатомі» сподіваються, що найближчим часом Міністерство енергетики України прийме структурні зміни, які дозволять стабілізувати ситуацію з «СхідГЗК».

Глава «Енергоатому» також зазначив, що в компанії розглядають проєкт будівництва лінії з виготовлення ядерного палива. Відповідні технології збережені на існуючому заводі «Атоменергомаш». Тому розгортання лінії з власного виробництва ядерного палива цілком можливо.

«Атоменергомаш» виробляє велику кількість металоконструкцій і трубопроводів для АЕС. Ці потужності розташовані на Запорізькій АЕС і в Южноукраїнську.

Коментарі

Всі новини