«Енергоатом» ввів нову систему безпеки оболонки реакторів

Енергоблок №3 Южно-Української АЕС оснастили новою системою примусового скидання тиску із системи герметичного огородження реакторної установки.

«Система примусового фільтрованого скидання парогазової суміші з гермооболонки входить до переліку постфукусімських заходів. Вона призначена для попередження пошкоджень залізобетонних конструкцій і сприяння зменшенню викидів у навколишнє середовище в разі аварії», — повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

«Енергоатом» планує ввести таку систему в експлуатацію на всіх енергоблоках типу ВВЕР-1000 серії В-320 протягом поточного року, повідомляє НАЕК.

Telegram Logo

Інновація має двоступеневу фільтрацію. Перший ступінь або рідинна фаза, друга фаза — метало-волокнисті фільтри. Це забезпечує 99,99% очищення викидів для всіх типів аерозолів і 99,5% для газоподібного йоду.

Можливість виникнення тиску, здатного навіть в умовах важких аварій зруйнувати гермооболонку реакторів типу ВВЕР, що експлуатуються в Україні, мізерна.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Установка і випробування системи були завершені в грудні 2020 року, зараз почалася експлуатація системи.

В Україні ця технологія впроваджена вперше в рамках проєкту Європейського банку реконструкції і розвитку, «Євроатому», а також Комплексної програми підвищення безпеки діючих енергоблоків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини