«Енергоатом» добудує Ташлицьку ГАЕС до кінця року

Запуск третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС і реконструйованої системи водопостачання Південно-Української АЕС відбудеться вчасно, до кінця цього року.

Активізувати будівельні роботи на об'єктах дозволило погашення кредиторської заборгованості перед генпідрядником ЗАТ «Південенергобуд», повідомила керівниця Дирекції з проектів та інвестиційних програм ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова.

«В минулому році ми вибилися з графіка платежів. Це призвело до уповільнення темпів будівництва. У цьому році ситуація покращилася. «Енергоатому» частково погасили заборгованість минулого року за відпущену електроенергію, що дозволило провести основні платежі по нашим об'єктам, в тому числі по бризкальних басейнів і Ташлицької ГАЕС», — зазначила вона.

Telegram Logo

У місячний термін Південенергобуд має надолужити відставання від графіка, і в другій половині квітня ввести в роботу першу чергу проекту реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС.

На ГАЕС зараз будується споруда для дизель-генераторної установки, монтуються металоконструкції кабельної естакади, електро- і компресорне обладнання системи пневмохозяйства. Також виконується реконструкція Лівобережної і Правобережної гребель Ташликського водосховища.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Бризкальні басейни звільнять «закриті» потужності ЮУАЕС. Введення в експлуатацію третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС з системою автоматичного управління дозволить ЮУАЕС повноправно вийти на ринок допоміжних послуг.

«Ми отримаємо значно більший економічний ефект для Енергоатому, атомної станції, людей», — сказав генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Микола Божко.

За його словами, в кінці квітня стартує дослідно-промислова експлуатація першого пускового комплексу системи технічного водопостачання ЮУАЕС, в жовтні-листопаді — пуск другої черги, а в наступному році завершиться будівництво 5-го бризкальних басейну.

Всі монтажні роботи по Ташлицькій ГАЕС і прокрутку третього гідроагрегату планують завершити до кінця 2021 року.

Ташлицька ГАЕС — одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу. Основне призначення ТГАЕС — виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії. В експлуатації знаходиться перша черга станції: 2 гідроагрегати сумарною робочої потужністю в генераторному режимі 320 МВт. Друга черга, в її числі гідроагрегат №3, знаходиться в стадії будівництва.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини