Bitfury та «Енергоатом» побудують перший у світі дата-центр із підключенням до АЕС

Фото: rv.gov.ua

Фото: rv.gov.ua

Компанії «Енергоатом», Bitfury Group і Рівненська ОДА домовилися про будівництво Центру обробки даних (ЦОД) у промисловій зоні міста Вараша з використанням потужностей Рівненської АЕС.

Початкова потужність об'єкта буде 250 МВт із перспективою нарощування до 500 МВт, повідомляє Рівненська ОДА.

«Цей проєкт є унікальним не тільки для України, але і для світу. Адже вперше дата-центр буде підключений до потужностей АЕС... Україна має стратегічну мету — розвивати свої хмарні системи і зберігати дані в себе в країні. Тому серед першочергових завдань Мінцифри — забезпечення розвитку штучного інтелекту», — зазначає член експертного комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації Дмитро Нікандров.

Telegram Logo

Повідомляється, що це перший дата-центр у Західній Україні, який прискорить розвиток інженерії та створення суміжних галузей. Це також можливість прямих продажів атомної енергії й вирівнювання її споживання.

Завдяки проєкту РАЕС зможе видати потужність у режимі диспетчерського обмеження завдяки гарантованому навантаженню з боку ЦОД. Створення центру забезпечить додаткового постійного споживача електроенергії для РАЕС за тарифом прямого підключення.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«У період зростання системного профіциту електроенергії в Україні з одного боку й підвищеного попиту та високошвидкісних обчислень із боку інноваційних індустрій з іншого розгортання центрів оброблення даних є перспективним напрямком посилення регіональної економічної доктрини», — зазначив засновник і генеральний директор компанії Bitfury Group Валерій Вавілов.

Наявність в Україні мережі потужних дата-центрів із надійним джерелом доступної електроенергії АЕС дозволить створити необхідні умови для впровадження державної політики у сфері цифровізації.

Bitfury Group — найбільший за межами Китаю промисловий майнер, розробник програмного і апаратного забезпечення для роботи з блокчейном біткоіна. Є єдиною компанією у світі, яка запровадила двофазне імерсійне охолодження центрів обробки даних у промислових масштабах.

Дата-центр (Центр обробки даних — ЦОД) — підприємство із серверним і мережевим обладнанням і підключенням користувачів за каналами зв'язку. ЦОД виконує функції поширення, зберігання та оброблення даних. Консолідація інформаційних ресурсів у ЦОД дає змогу скоротити витрати на інфраструктуру завдяки ефективнішому використанню технічних і програмних засобів, адмініструванню та перерозподілу навантаження.

Індустрія послуг ЦОД наразі є галуззю, яка найшвидше зростає й де знаходять впровадження новітні апаратні технології.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини