Facebook Pixel

«Енергоатом» і корейська КHNP обговорили будівництво реактора APR-1400 на Рівненській АЕС

Державний оператор українських АЕС «Енергоатом» і Korea Hydro&Nuclear Power (КHNP) в обговорили перспективи будівництва нових енергоблоків на майданчиках українських АЕС.

Під час відеоконференції корейська сторона висловила зацікавленість в будівництві енергоблоку з реактором APR-1400 на Рівненській АЕС. Частина підготовчих робіт по обгрунтуванню вибору майданчика на РАЕС вже виконана, повідомляє прес-служба «Енергоатому».

«Сторони також розглянули склад спільних робочих груп за напрямками співробітництва. В ході конференції обговорили питання фінансування і локалізації виробництва основних компонентів реакторної установки в Україні», — зазначено в повідомленні.

Telegram Logo

Повідомляється, що зустріч була проведена згідно з меморандумом про взаєморозуміння між компаніями, а також на виконання стратегії розвитку атомної енергетики від 9 вересня цього року.

У відеоконференції з боку «Енергоатому» участь брали глава компанії Петро Котін, віце-президенти Герман Галущенко і Якоб Хартмут. З боку КНNР участь брали виконавчий віце-президент Сан Дон Кім і директор департаменту по нових ядерно-енергетичних проектах Йонг Су Кім.

Раніше повідомлялося, що «Енергоатом» розглядає проект добудови блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС за участю КHNP. Завершення будівельних робіт на обох блоках планується до 2025 року.

Контекст. НАЕК і КНNР підписали два меморандуми про взаєморозуміння. Перший в Сеулі в 2007 році, другий в Києві в 2016 році. Згідно з документами, обидві компанії націлені на розвиток співробітництва в науково-технічній сфері: проектування, будівництва, введення в експлуатацію, експлуатації та технічного обслуговування АЕС.

КНNР є дочірньою компанією Korea Electric Power Corporation (KEPCO), експлуатує 24 енергоблоки АЕС сумарною встановленою потужністю 23,25 ГВт.

Компанія споруджує АЕС «Барака» в ОАЕ, яка складається з чотирьох атомних реакторів потужністю 1400 МВт кожен. Перший реактор АЕС в ОАЕ введений в експлуатацію в серпні 2020 року.

«Енергоатом» управляє всіма АЕС України: Запорізькою, Южно-Українською, Рівненською і Хмельницькою станціями в складі 15 енергоблоків загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт. З яких 13 реакторних установок типу ВВЕР-1000, ще дві установки першого типу радянських водно-водяних реакторів ВВЕР-440.

Коментарі

Всі новини

Smart Talking. Випуск 3

партнерський матеріал
спецпроєкт