Facebook Pixel

«Енергоатом» продовжить термін експлуатації реакторів до 60 років

Оператор атомних станцій України державний «Енергоатом» націлений продовжити термін експлуатації енергоблоків В-320 встановленою потужністю 1000 МВт — до 60 років.

Це проектний термін експлуатації подібних реакторів, заявив директор з продовження експлуатації «Енергоатому» Тарас Ткач, передає ExPro.

«Це дуже вигідно. За нашими розрахунками, наші витрати на продовження терміну експлуатації сягають близько 5% витрат на будівництво нового енергоблоку. По-перше, — це гроші, а по-друге, — це час на будівництво нового енергоблоку», — сказав він.

За словами Ткача, вартість виконання робіт з продовження терміну експлуатації «Енергоатомом» становить близько $116-161 за 1 кВт встановленої потужності, тоді як загальносвітовий показник становить $300 за 1 кВт. При цьому виконання робіт з продовження терміну експлуатації вважається вигідним при вартості робіт близько $600 за 1 кВт.

«Ми провели деякі розрахунки за останніми продовженням терміну експлуатації, наприклад, для РАЕС вартість продовження експлуатації склала $116 за 1 кВт, для третього блоку Южно-Української АЕС — $161 за 1 кВт», — уточнив топ-менеджер компанії.

Наведені розрахунки орієнтовні. За словами Ткача, виконання пост-фукусімських заходів збільшує вартість продовження терміну експлуатації енергоблоку на 10-15%. Але ці заходи впроваджуються не у всьому світі.

Контекст. Роботи з продовження термінів експлуатації енергоблоків включають в себе заходи по підвищенню безпеки і перевірки обладнання. Також досліджуються і визначаються характеристики корпусів реакторів і внутрішньокорпусних пристроїв.

«Енергоатом» вже продовжив термін експлуатації 11 з 15 енергоблоків, зараз відповідні роботи виконуються на блоці №6 Запорізької АЕС, їх завершення планується до кінця 2020.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉